GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Szkoła w Komornikach nabiera kształtu

Trwa przebudowa Szkoły Podstawowej w Komornikach. To będzie kolejna, po Proszeniu i Goleszach Dużych, nowoczesna placówka edukacyjna. Plac budowy odwiedzili burmistrz Wolborza i przewodniczący Rady Miejskiej.

Szkoła po modernizacji zyska nowoczesny system grzewczy, a przede wszystkim będzie to obiekt w pełni dostosowany do standardów XXI w. Już na terenie szkoły wybudowana została farma fotowoltaiczna, a obok niej ustawiono nowoczesny system grzewczy. Część sal lekcyjnych już jest w trakcie malowania. 

Plac budowy odwiedził burmistrz Andrzej Jaros wraz z zastępcą Dymitrem Jędryką oraz przewodniczącym Rady Miejskiej Zbigniew Klewin. 

– Prace idą zgodnie z planem, obiekt z szarego starego budynku, już powoli staje się nowoczesną placówką edukacyjną. Ze starego budynku w zasadzie zostawiliśmy tylko ściany, dużą część wybudowaliśmy na nowo. Cieszę się, że wykonawca dotrzymuje terminów. To będzie kolejna nowoczesna szkoła na terenie gminy Wolbórz. – powiedział Andrzej Jaros burmistrz Wolborza. 

Blisko setka dzieci, która na czas modernizacji szkoły w Komornikach uczy się teraz w wolborskiej podstawówce, w nowym roku szkolnym 2023/24  wróci do pięknego nowocześnie wyposażonego obiektu. 

Przebudowa, rozbudowa i termomodernizacja budynku Szkoły Podstawowej w Komornikach:
Dofinansowanie z Rządowego Funduszu Polski Ład: 5.000.000,00 zł, 
Wartość inwestycji: 9.716.074,88 zł. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: