koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Szczepionki nie dojechały – nauczyciele muszą czekać

W poniedziałek (15.02) w Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim przy Rakowskiej, miały rozpocząć się szczepienia nauczycieli szczepionką AstraZeneca. Jednak z powodu niedostarczenia jej przez Agencję Rezerw Materiałowych do piotrkowskiej placówki, kolejna grupa nauczycieli będzie musiała jeszcze poczekać.

– Planowaliśmy zaszczepić w tym tygodniu około 300 nauczycieli. Dziś pierwszą dawkę planowaliśmy podać 40 – 50 osobom. Z naszych informacji wynika, że szczepionki które miały do nas trafić dziś, dostarczone będą być może w środę, wtedy powiadomimy zainteresowane osoby o nowym terminie i będą oni zaproszeni do szczepienia – informuje Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy SSW im. Kopernika.

Szczepionka AstraZeneca jest podawana w dwóch dawkach. Drugą dawkę pacjent powinien otrzymać w okresie od 4 do 12 tygodni po pierwszym wstrzyknięciu. Szczepionkę podaje się jako wstrzyknięcie 0,5 ml do mięśnia (najczęściej górnej części ramienia).

Po podaniu szczepionki pacjent powinien być obserwowany przez około 15 minut, by monitorować, czy nie wystąpią u niego objawy reakcji alergicznej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!