Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ochroń swoje dziecko przed nowotworem. Skorzystaj z bezpłatnych szczepień przeciwko HPV

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) stanowi główny czynnik ryzyka wystąpienia raka szyjki macicy, dlatego szczepienia ochronne przeciwko temu wirusowi w populacji pediatrycznej są kluczowym środkiem profilaktyki. W ramach „Programu polityki zdrowotnej z zakresu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w latach 2022-2024”, Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza dziewczęta zamieszkałe w Piotrkowie Trybunalskim i urodzone w 2010 roku, do korzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko HPV.

Zakażenie wirusem brodawczaka ludzkiego HPV jest główną przyczyną zachorowania na raka szyjki macicy, a najskuteczniejszą i bezpieczną formą profilaktyki pierwotnej są szczepienia ochronne przeciwko temu wirusowi w populacji pediatrycznej.

W związku z tym, Zarząd Województwa Łódzkiego zaprasza dziewczęta urodzone w 2010 roku i aktualnie zamieszkujące w Piotrkowie Trybunalskim, do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciwko wirusowi HPV w ramach „Programu polityki zdrowotnej z zakresu profilaktyki zakażeń wirusem brodawczaka ludzkiego (HPV) w latach 2022-2024”. Program obejmuje badania lekarskie kwalifikujące do szczepienia przeciwko HPV, edukację zdrowotną, szczepienia przeciwko HPV w schemacie dwudawkowym.

Bezpłatne szczepienia realizowane są w:

  • Samodzielnym Szpitalu Wojewódzkim im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim, Budynek Poradni Specjalistycznych, ul. Rakowska 15, tel. 517413406, email: mdworzynska@szpital-piotrkow.pl lub aolczykowska@szpital-piotrkow.pl 
  • Instytucie Zdrowia Medicall ul. Wojska Polskiego 77, tel. 662107803, email: poz@medicall.com.pl

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!