koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Służby mundurowe rozpoczęły szczepienie przeciwko COVID-19

Rozpoczęły się szczepienia piotrkowskich mundurowych. Policjanci i strażacy szczepią się już od minionego czwartku, strażnicy miejscy od soboty, a funkcjonariusze Służby Więziennej szczepienia rozpoczną być może w tym tygodniu.

Szczepienia policjantów i strażaków odbywają się w Samodzielnym Wojewódzkim Szpitalu w Piotrkowie. Dzięki szczepieniom, mundurowi będą chronieni przed zarażeniem, by móc wypełniać na co dzień swoje obowiązki.

– Policjanci w codziennej służbie mają kontakt z wieloma osobami. Dla bezpieczeństwa swojego oraz innych ważne jest aby zadbać o zdrowie. Ochrona jaką daje szczepienie przeciwko Covid-19 to nie tylko ochrona samego policjanta, ale również osób, z którymi się spotyka podczas służby. Pozwoli ona na to aby policjanci wypełniali swoje obowiązki służbowe i dbali o bezpieczeństwo mieszkańców – informuje asp. Izabela Gajewska, z KMP w Piotrkowie.

Od soboty (27.04) szczepieni są strażnicy miejscy. – Na szczepienie przeciwko COVID-19 kierowani są kolejno wszyscy nasi funkcjonariusze – informuje komendant SM Jacek Hofman.

Także strażacy szczepią się już od minionego czwartku. – Szczepienia rozpoczęliśmy już w zeszłym tygodniu. Oprócz strażaków z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej, zaszczepieni będą także druhowie ochotnicy – informuje mł.bryg. Wojciech Pawlikowski, rzecznik prasowy KM PSP.

Na końcu zaszczepieni zostaną funkcjonariusze Służby Więziennej. – Od dawna jesteśmy gotowi do szczepień. Dziś pierwszą dawkę miało przyjąć kilkunastu funkcjonariuszy, lecz szczepionki po prostu nie dojechały. Szczepienia zaczną się być może w tym tygodniu – informuje por. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego. Funkcjonariusze SW zaszczepieni będą na terenie Aresztu.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!