GminyŁęki SzlacheckieWażne wiadomościWydarzenia

Psy z Komendy Głównej Policji poszukiwały 42-letniego Mirosława Andersa

Piotrkowscy policjanci cały czas prowadzą poszukiwania zaginionego 9 września 2021 roku Mirosława Andersa. Mężczyzna tego dnia wyszedł z domu i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. Osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę na temat miejsca pobytu mężczyzny proszone są o kontakt z policją.

Od 10 września 2021 roku prowadzone są poszukiwania za zaginionym 9 września 2021 roku Mirosławem Andersem. Mężczyzna tego dnia około godziny 22:00 wyszedł z domu w Antonielowie, gminie Łęki Szlacheckie i do chwili obecnej nie nawiązał kontaktu z rodziną. –

Z relacji świadka wynika, że Mirosław Anders ostatni raz widziany był w Tomawie, gmina Łęki Szlacheckie, w nocy z 9/10 września 2021 roku. Po otrzymaniu zgłoszenia o zaginięciu mężczyzny policjanci od razu rozpoczęli poszukiwania Zaangażowani w poszukiwaniach byli funkcjonariusze Policji, funkcjonariusze Straży Leśnej, funkcjonariusze Państwowej Straży Pożarnej oraz Ochotniczych Straży Pożarnych, a także funkcjonariusze OSP Grupa Ratownictwa Specjalistycznego w Łodzi. W działaniach brały udział też psy tropiące. Do akcji poszukiwawczej użyto drony, pojazdy służbowe oraz quady. 8 listopada 2021 roku podjęto kolejne próby poszukiwania zaginionego. W tym przypadku do poszukiwań dołączyli się funkcjonariusze Wydziału Poszukiwań i Identyfikacji Osób z Komendy Głównej Policji wraz z psami tropiącymi, które odbyły specjalistyczne szkolenia metodą maintrailingową. Forma tropienia czworonożnych funkcjonariuszy polega na pracy tzw. „górnym wiatrem”, czyli podążaniu za indywidualnym zapachem człowieka. – informuje st. asp. Izabela Gajewska

Psy wykorzystują indywidualne molekuły zapachu osoby zaginionej. Czworonogi wyszkolone tą metodą biorą udział w poszukiwaniach dłuższy czas po zaginięciu, w przeciwieństwie do psów tropiących po świeżych śladach.

Wczorajsze poszukiwania rozpoczęto w miejscu, gdzie ostatni raz widziany był Mirosław Anders. Pomimo podjęcia chwilowego tropu, psy nie doprowadziły do miejsca, gdzie zaginiony może przebywać. Policjanci w dalszym ciągu prowadzą poszukiwania za zaginionym 42-latkiem. – dodaje funkcjonariuszka.

Rysopis mężczyzny:
wzrost 190 cm,
waga około 120 kg.,
włosy krótkie szpakowate,
twarz owalna,
uzębienie pełne,
nos szeroki, uszy lekko odstające.

W chwili zaginięcia ubrany był w koszulkę typu polo koloru żółtego, kamizelka odblaskowa koloru pomarańczowego, spodnie dresowe koloru granatowego, szara czapka z daszkiem oraz buty sportowe.

Wszystkie osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę o zaginięciu lub miejscu pobytu zaginionego proszone są o kontakt z dyżurnym Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie Trybunalskim przy ulicy Szkolnej 30/38 pod nr tel. 47 846-14-62, 47 846-12-06 lub pod numer alarmowy 112.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: