Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Będzie podwyżka pensji dla K.Chojniaka? Prezydent zarabiać będzie prawie 20 tys. miesięcznie?

Czy prezydent Krzysztof Chojniak otrzyma podwyżkę pensji? Czy pensja Krzysztofa Chojniaka będzie wynosić blisko 20 tysięcy złotych brutto miesięcznie? Patrząc na rozkład sił w Radzie Miasta, to wszystko wskazuje na to, że może to nastąpić. Sesja między innymi w tej sprawie, w przyszłym tygodniu.

Na najbliższą środę (24.11) zaplanowano sesję Rady Miasta, podczas której radni między innymi pochylają się nad podwyżką pensji dla prezydenta miasta Krzysztofa Chojniaka. Projekt zakłada, że prezydent otrzymywać będzie 10 000 zł brutto pensji zasadniczej, do tego dodatek funkcyjny w kwocie 3 450 zł brutto. To jednak nie wszystko. Jest jeszcze coś ekstra. Projekt zakłada, że prezydentowi przyznaje się dodatek specjalny, w wysokości 30% sumy wynagrodzenia zasadniczego i dodatku funkcyjnego, co daje kwotę 17 485 zł. brutto.

Jeśli ktoś myśli, że to wszystko. to jest w błędzie. Prezydentowi przysługuje bowiem tak zwany dodatek stażowy – za wysługę lat. W przypadku prezydenta miasta będzie on wynosił prawdopodobnie maksymalną wysokość czyli 20% podstawy pensji. Jeśli tak będzie, Krzysztof Chojniak zarabiać będzie 19 485 zł. brutto.

Wisienką na torcie jest to, że uchwała Rady Miasta wchodzi w życie z dniem podpisania, ale wyższą pensję prezydent Chojniak otrzyma za 4 miesiące wstecz (od 1 sierpnia 2021).

plik20211118114551projekt_uchwaly_w_sprawie_ustalenia_wynagrodzenia_dla_prezydenta_miasta_piotrkowa_trybunalskiego_wersja_do_bip

3 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Obiektywny
Obiektywny
20 listopada, 2021 00:39

Zasługuje na dużo więcej! Wiadomo, że Piotrków się niesamowicie rozwija, młodzi ludzie tutaj chętnie wracają po studiach, bo mają znakomite perspektywy rozwoju, budżet miasta jest w doskonałej kondycji, inwestorzy wprost prześcigają się w ofertach etc.

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  Obiektywny
20 listopada, 2021 13:20

„Nie wolno głosować na ten komentarz”

A czemu???????

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!