GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Pochodzący z Gorzkowic Łukasz Krasoń został Pełnomocnikiem Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych

Stanowisko Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych oraz Sekretarza Stanu w MRPiPS objął pochodzący z Gorzkowic Łukasz Krasoń – mówca motywacyjny, zaangażowany aktywista i działacz społeczny, ambasador osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin.

„Polityka powinna być od załatwiania spraw ludzi. Jej zadaniem jest sprawić, aby takie grupy społeczne jak osoby z niepełnosprawnościami czuły się ważne i zaopiekowane” – to dewiza Łukasza Krasonia, nowo powołanego Pełnomocnika Rządu ds. Osób Niepełnosprawnych.

Łukasz Krasoń jest trenerem, mówcą motywacyjnym, a także zaangażowanym aktywistą i działaczem społecznym. Wcześniej pracował również m.in. jako specjalista ds. zrównoważonego rozwoju czy ekspert CSR w wielu korporacjach. Ekspert w Instytucie Strategie 2050, gdzie przewodzi zespołowi pracującemu na rzecz środowiska osób z niepełnosprawnościami. Wspólnie z Instytutem stworzył dokument Pełnoprawni, który pokazuje model myślenia o wsparciu tej grupy społecznej.

Jak sam o sobie mówi, chce być ambasadorem osób z niepełnosprawnościami oraz ich rodzin. Zaznacza, że system wsparcia dla tej szczególnej grupy jest niejako polisą na przyszłość dla nas wszystkich, ponieważ niepełnosprawność może dotknąć każdego, w każdym momencie życia.

Wierzę, że za rok będziemy w innym już miejscu. Że będziemy pełnoprawnymi obywatelami, których się słucha i którym daje się narzędzia do poprawy jutra. Że Konwencja ONZ dotycząca osób z niepełnosprawnościami będzie realizowana dużo bardziej, a Polska będzie wykorzystywać cały potencjał jaki się za nią kryje. Wierzę, że będziemy w stanie odpowiedzieć na pytania wielu rodziców – co będzie z moim dzieckiem, kiedy mnie zabraknie – i że ta odpowiedź będzie naprawdę czymś budującym – zapewniał Łukasz Krasoń.

We wtorek Łukasz Krasoń odwiedził rodzinną miejscowość i spotkał się z uczniami gorzkowickiej podstawówki oraz wójtem Alojzym Włodarczykiem.

Gratuję objęcia  nowego stanowiska.  Rozmowa z panem Łukaszem jak zwykle była pełna inspirujących informacji dotyczących działań na rzecz osób z niepełnosprawnościami. Jestem przekonany, że doświadczenie, wiedza oraz zaangażowanie w sprawy społeczne będą nieocenionym wkładem w rozwój i wzmocnienie polityki społecznej naszego kraju. Życzę wielu sukcesów na nowym stanowisku oraz siły i wytrwałości w realizacji wszystkich nowych wyzwań – mówił po spotkaniu wójt.

Mat. gov.pl

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!