GminyWażne wiadomościWydarzenia

W Zarzęcinie marszałek sejmu przekazał harcerzom flagi

Marszałek Sejmu Szymon Hołownia przekazał flagę harcerzom i zuchom, uczestniczącym w obozach w bazie w Zarzęcinie nad Zalewem Sulejowskim.

Dzisiaj każdemu z waszych obozów chciałbym podarować flagę RP. Taką flagę, którą rozdaję w całej Polsce jako marszałek Sejmu harcerzom, harcerkom, ale też ratownikom, żołnierzom, strażakom – wszystkim tym, którzy służą nam wszystkim. Ponieważ wy też służycie nam wszystkim, naszej wspólnocie, jesteście częścią tej wielkiej rodziny ludzi służby, więc i wam chciałbym tę flagę przekazać – powiedział Szymon Hołownia.

Jak podkreślił marszałek, „ta flaga to jest jedna z najpiękniejszych rzeczy, jakie mamy, bo ona ma dwa kolory”. „Te kolory są kompletnie różne od siebie, ale stanowią jedną flagę i to jest znak, który w momentach, gdy jest nam ciężko, chcemy się pokłócić, podzielić, poróżnić i iść w zupełnie dwie strony pokazuje nam, że będziemy silni tylko wtedy, jeśli będziemy razem, tak jak ta flaga, jak biały i czerwony na tej fladze, zszyte razem, chociaż bardzo różne” – zaznaczył Hołownia.

W przekazaniu flagi i wizycie na bazie harcerskiej udział wzięła również Katarzyna Nowakowska – aktualnie wiceministra rodziny, pracy i polityki społecznej, a równocześnie harcmistrzyni i wieloletnia instruktorka harcerska Hufca ZHP Piotrków Trybunalski i Chorągwi Łódzkiej. – Harcerze stanowią ważne ogniwo, jeśli mówimy o sytuacjach kryzysowych. Uczą pierwszej pomocy, dyscypliny, organizacji w trudnych sytuacjach. Są ważnym partnerem w edukowaniu dzieci i młodzieży, ale też w sytuacjach trudnych – przykładem był wybuch wojny w Ukrainie. Bez zawahania ruszyli z pomocą. To ważne by wspierać rozwój organizacji harcerskich, potrzebujemy ich – mówi wiceministra.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!