Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Pieniądze z funduszu “covidowego” zamiast do polskich firm, trafią na remonty kościołów”

W czwartek 20 lipca w Piotrkowie Trybunalskim odbyła się konferencja prasowa partii Polska 2050 Szymona Hołowni. W konferencji udział wzięli, Katarzyna Nowakowska oraz Mikołaj Dorożała z łódzkich struktur partii.

Podczas spotkania z dziennikarzami, Katarzyna Nowakowska mówiła o Rządowym Programie Odbudowy Zabytków oraz o konkursie ministerialnym Ochrona Zabytków. – Z obu tych programów powiat piotrkowski i Piotrków Trybunalski otrzymali blisko 9 milionów złotych. Okazuje się, że oba te programy finansowane są z pieniędzy z tzw. Funduszu Covidowego, który miał być przeznaczony na przeciwdziałanie skutkom pandemii COVID-19 – na wsparcie przedsiębiorców, szkół i szpitali – mówiła Katarzyna Nowakowska. – Pan Macierewicz w Piotrkowie Trybunalskim mówił, że pieniądze zostaną też przekazane szkołom. W Piotrkowie Trybunalskim 7 na 7 obiektów, które otrzymają dotację to kościoły. W powiecie piotrkowskim zaledwie 2 inwestycje z nie są związane z kościołami – dodała.

Działaczka partii Szymona Hołowni powiedziała również, że za wydatkowanie w taki sposób pieniędzy publicznych – poza budżetem i poza kontrolą Sejmu – Najwyższa Izba Kontroli negatywnie oceniła wykonanie budżetu za rok 2022. – Już co trzecia złotówka budżetu wydawana jest poza kontrolą Sejmu. Przez to jest on nietransparentny – mówiła Katarzyna Nowakowska.

Podczas Konferencji poruszono również temat 9-krotnego wzrostu odmów przyłączeń do sieci elektorenergetycznej. – Według dostępnych danych (Raport Prezesa Urzędu Regulacji Energetyki) w latach 2021-2022 oddziały terenowe URE odnotowały wysoki, ok. 9-krotny wzrost liczby odmów przyłączeń do sieci elektroenergetycznej dla OZE. W przypadku fotowoltaiki jest to blisko 30 tysięcy odmów, 8 tysięcy dla magazynów energii i 6 tysięcy dla farm wiatrowych – mówił Mikołaj Dorożała.

2.6 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
22 lipca, 2023 10:17

Ciemnotą i średniowiecze wszechobecne w państwie Pis

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!