Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

„Pioma” podpisała porozumienie z Politechniką Częstochowską. Uczniowie nauczą się naprawiać hybrydy i „elektryki”

Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim zacieśnia współpracę z Politechniką Częstochowską. Obie szkoły podpisały w środę (09.11) umowę, na podstawie której wykładowcy politechniki będą przyjeżdżać do Piotrkowa ze swoimi wykładami, z kolei uczniowie „Piomy” będą uczestniczyć w zajęciach laboratoryjnych w Częstochowie.

Uczniowie piotrkowskiej „Piomy” będą poszerzać wiedzę z zakresu elektromobilności. – Od 2015 roku współpracujemy bardzo prężnie z Politechniką Częstochowską, i teraz przyszedł taki moment, żeby rozwijać się w zakresie samochodów hybrydowych i samochodów elektrycznych. Dlaczego? Dlatego, że programy nauczania są delikatnie mówiąc dość okrojone i ubogie. Nie idą one z duchem czasu, i trudno jest sobie wyobrazić, że młody człowiek który wchodzi na rynek pracy jako technik pojazdów samochodowych, nie będzie miał pojęcia o samochodach elektrycznych i hybrydowych, a z tego co widzimy naszych drogach, takich pojazdów jest coraz więcej – mówi Lidia Łopusiewicz, dyrektorka ZSP2 w Piotrkowie. – Chcemy, żeby nasze absolwent był gotowy do wejścia na rynek pracy i żeby był konkurencją dla tych osób, które już na nim są – dodaje.

Porozumienia zakłada, że przeprowadzane będą wykłady przez wykładowców z Politechniki Częstochowskiej, z kolei uczniowie dwa razy w semestrze będą jeździli do Częstochowy na tak zwane laboratoria.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!