Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pioma jest eko

Piotrkowska „Pioma” zakończyła realizację projektu „Program Edukacji Ekologicznej pn. „Zrównoważone korzystanie z zasobów naturalnych, ze szczególnym uwzględnieniem tematyki ochrony wód i gospodarki wodnej” realizowany w Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim”. Projekt był realizowany dzięki dotacji uzyskanej z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi.

Uczniowie dowiedzieli się, jakie ogromne znaczenie na nasze życie ma wpływ wody, poznali metody badania zdatności wody, a także zwiedzili stację poboru wody. W trakcie realizacji projektu młodzież szkolna miała możliwość kontaktu z pracownikami naukowymi Politechniki Łódzkiej i Politechniki Częstochowskiej. Uczniowie uczestniczyli w wybranych zajęciach na uczelniach wyższych.

Dzięki pozyskanej dotacji zakupiono pomoce dydaktyczne niezbędne do realizacji zajęć edukacji, a także zrealizowano wycieczki do m.in. Kopalni Węgla Brunatnego w Bełchatowie, Elektrowni Bełchatów, Ojcowskiego Parku Narodowego, Sulejowskiego Parku Krajobrazowego oraz Politechniki Łódzkiej. W ramach projektu odbył się także piknik ekologiczny.

Projekt współfinansowany przez Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi, realizowany był w ramach konkursu na dotacje z dziedziny Edukacja Ekologiczna pn. „Edukacja Ekologiczna w szkołach i przedszkolach na rok szkolny 2018/2019”. Całkowita wartość projektu to 29 tys. 459 zł, a dofinansowanie wyniosło 26 tys. 459 zł.

Źródło: UM Piotrków Tryb.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: