Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wyjątkowe warsztaty z upcyklingu. Stwórz modną torbę z banerów reklamowych

Już dziś (29.09) w galerii Focus w Piotrkowie Trybunalskim odbędą się wyjątkowe ekologiczne warsztaty. W centrum handlowym powstanie manufaktura szwalnicza, w której będzie można samodzielnie, z nieużywanych już banerów reklamowych wykroić, a następnie uczestniczyć w szyciu spersonalizowanej torby typu shopperka.

Zastanawiasz się nad tym, jak wcielać w życie ekologiczne rozwiązania i ograniczyć użycie jednorazówek? Jeśli tak, to to wydarzenie jest dla Ciebie! Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Upcykling, to sposób wtórnego przetwarzania odpadów, w wyniku którego powstają wyroby o wartości
wyższej, unikatowe i wartościowe. Wykorzystując już istniejące materiały, można ograniczyć ilość odpadów i zmniejszyć negatywny ich wpływ na naszą planetę. Przykładem upcyklingu jest szycie toreb z banerów reklamowych. To idea, która – z uwagi na dbałość o środowisko – propaguje pracę rąk własnych,
ograniczając do minimum zużycie energii elektrycznej i gazu. – Podczas warsztatów nasi klienci będą mogli zmienić niepotrzebne już banery reklamowe w trwałe i modne torby. Samodzielnie będzie można wybrać wzór, wykroić torbę lub skorzystać z fachowej pomocy. Każda torba będzie unikalnym egzemplarzem. To wyjątkowa okazja do tego, by dając reklamom nowe życie, samodzielnie przekonać się jak działa upcykling. W ten sposób mamy realny wpływ na otaczające nas środowisko – mówi Olga Wiernicka, z galerii Focus.

Warsztaty upcyklingowe z tworzenia toreb odbędą się w godz.14:00-19:30, na placu głównym przy windach. Udział w wydarzeniu jest bezpłatny.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!