Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Uczniowie z Piomy zwiedzali Piotrków i doskonalili umiejętności… językowe

Wyjątkowy spacer z przewodnikiem po Piotrkowie, bo prowadzony po angielsku odbyła grupa uczniów z Zespołu Szkół Ponadpodstawowych nr 2, czyli popularnej „Piomy”. Inicjatywa była elementem większego projektu, realizowanego przez piotrkowską szkołę w mijające wakacje.

Wakacje to okres kojarzący się przede wszystkim z odpoczynkiem od nauki i zajęć szkolnych, ale jak się okazuje, niektórzy uczniowie także w tym okresie nie próżnują i ten czas wykorzystują do podniesienia swoich kompetencji.

Przykładem takiej inicjatywy jest realizowany w ZSP nr 2 obóz matematyczno-językowy pn. „Programiści z piotrkowskiej Piomy”. Projekt został zorganizowany we współpracy z Fundacją Akcelerator Obywatelski „SPARK”, czyli organizacją pozarządową mającą na celu wspieranie innowacyjnych działań w sektorze społecznym i właśnie edukacyjnym.

Młodzież z Piomy odbyła spacer z przewodnikiem piotrkowskiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, odwiedzając po drodze Muzeum Marcepanów, gdzie wysłuchali krótkiego wykładu poprowadzonego przez dr. hab. Jacka Bonarka z Piotrkowskiego Bractwa Akademickiego. Całość wycieczki zakończyła się pod Muzeum w Piotrkowie Trybunalskim, po którym uczniów oprowadzili jego pracownicy.

Projekt „Programiści z piotrkowskiej Piomy” był realizowany dzięki środkom pozyskanym w ramach pierwszego otwartego konkursu ofert na realizację zadań publicznych Województwa Łódzkiego z zakresu nauki, szkolnictwa wyższego, edukacji, oświaty i wychowania.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!