Fot. Dariusz Kowalski

Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasna Górę już w drodze [AKTUALIZACJA]

Views: 605

Już 149. raz pielgrzymi z Piotrkowa i okolic wyruszyli z fary w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Gdyby nie lekki deszcz, pogoda do pielgrzymowania byłaby idealna. Pątnicy przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej dotrą w sobotę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Napełnieni duchem świętym”.

Ponad 430 osób z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego wyruszyło w środę (11.07) w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Przed nimi 4 dni marszu. – Każdy ma swoje intencje, mam je także ja. Idę do Częstochowy by modlić się o zdrowie swoje i całej rodziny – mówi jedna z kobiet. – Na pielgrzymkę idę już 20. raz. Zakładam wygodne buty, skarpetki frote i nie ma prawa być pęcherzy – mówi z uśmiechem pan Janusz. Najmłodszy pielgrzym liczy niespełna rok, ale są także rodziny wielopokoleniowe, bo idzie babcia, córka i wnuk.

Pielgrzymka to także służby techniczne. Ciężarówkę po brzegi wypełnioną bagażami, dwa razy dziennie trzeba rozładować i ponownie załadować torbami, namiotami i innymi bagażami. O bezpieczeństwo pielgrzymów dba służba porządkowa.

 

Wyjście 1 grupy:

Wyjście 2 grupy:

Wyjście 3 grupy

 

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *