Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Piesza Piotrkowska Pielgrzymka na Jasna Górę już w drodze [AKTUALIZACJA]

Już 149. raz pielgrzymi z Piotrkowa i okolic wyruszyli z fary w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Gdyby nie lekki deszcz, pogoda do pielgrzymowania byłaby idealna. Pątnicy przed obraz Matki Boskiej Częstochowskiej dotrą w sobotę. Hasło tegorocznej pielgrzymki to „Napełnieni duchem świętym”.

Ponad 430 osób z Piotrkowa i powiatu piotrkowskiego wyruszyło w środę (11.07) w pieszą pielgrzymkę na Jasną Górę. Przed nimi 4 dni marszu. – Każdy ma swoje intencje, mam je także ja. Idę do Częstochowy by modlić się o zdrowie swoje i całej rodziny – mówi jedna z kobiet. – Na pielgrzymkę idę już 20. raz. Zakładam wygodne buty, skarpetki frote i nie ma prawa być pęcherzy – mówi z uśmiechem pan Janusz. Najmłodszy pielgrzym liczy niespełna rok, ale są także rodziny wielopokoleniowe, bo idzie babcia, córka i wnuk.

Pielgrzymka to także służby techniczne. Ciężarówkę po brzegi wypełnioną bagażami, dwa razy dziennie trzeba rozładować i ponownie załadować torbami, namiotami i innymi bagażami. O bezpieczeństwo pielgrzymów dba służba porządkowa.

 

Wyjście 1 grupy:

Wyjście 2 grupy:

Wyjście 3 grupy

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
MM
MM
30 lipca, 2018 13:14

Wrażenia z wędrówki na Jasną Górę. Lipcowy ciepły dzień. Idę się zapisać, kolejki brak, szybko załatwiam sprawę. Siedzimy chwilę przed kościołem , gadamy. Środa, wychodzimy. Krótkie rozmowy ze znajomymi przed kościołem. Pogoda trochę się psuje, popaduje trochę ale widać, że to przejdzie. Po prawej orkiestra przygrywa na pożegnanie. Pierwszy postój, siedzimy na trawie, mrówki, trzeba się przenieść. Droga trochę się dłuży; Rozprza. Coś na ruszt, trochę odpoczynku i w drogę. Dochodzimy do Gorzkowic. Łapiemy torby i do szkoły na nocleg, trochę popaduje. Na 19:00 do kościoła. Rano w dalszą drogę po mszy i śniadaniu. Na stawie po prawej pracują 2… Czytaj więcej »

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!