Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pielgrzymi na rowerach w drodze na Jasną Górę – ZDJĘCIA, FILM

Około stu pielgrzymów na rowerach wyruszyło dziś z Piotrkowa na Jasną aGórę. Cykliści dotrą do Częstochowy jeszcze w piątek wieczorem.

Piotrkowscy pielgrzymi na rowerach, wyruszyli w piątek rano na Jasną Górę.

– Jedziemy na rowerach, bo tak jest po prostu wygodniej jeśli ma się problemy z chodzeniem – mówi jedna z uczestniczek pielgrzymki. – Człowiek się tak nie męczy. Rowerem jest znacznie szybciej niż na nogach – dodaje pani w odblaskowej kamizelce.

Pielgrzymi w tym roku wyruszyli z piotrkowskiej Fary.

– W pielgrzymce bierze udział około 100 osób. Jako Piotrkowska Grupa Rowerowa organizujemy ją już 18 raz, więc jesteśmy już pełnoletni – mówi z uśmiechem Michał Rosiak prezes PGR-u. – Stu cyklistów w tym roku, to całkiem niezły wynik. Tym bardziej cieszy mnie to, że wracają ci sami ludzie, którzy już z nami byli. Wyraźnie widać po liście, że zapraszają też swoich znajomych, bo mamy całkiem dużo nowych osób. Najmłodszy uczestnik pielgrzymki ma zaledwie 9 lat, z kolei najstarsi uczestnicy są grubo po 70-tce. Jestem przekonany, że każda z tych osób da radę dojechać z miejsce – dodał Michał Rosiak.

Uczestnicy pielgrzymki nie jadą tą samą drogą którą pokonują piesi pielgrzymi.

– Kilka lat temu sprawdziliśmy nową trasę, po prawej stronie autostrady. To bardzo sympatyczna i bezpieczna droga – dodaję Michał Rosiak.

Pielgrzymi do Częstochowy dotrą w piątek wczesnym wieczorem.

2.3 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!