Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Za nami pierwszy dzień jubileuszowej edycji Rol Szansy

W sobotę (27 sierpnia) na terenie zamku w Bykach rozpoczęła się jubileuszowa 30. Rol Szansa. Tegoroczna edycja wydarzenie zgromadziło ponad 200 wystawców, co czyni ją jedną z największych tego typu imprez w centralnej Polsce. Wystawa będzie dostępna dla odwiedzających jeszcze w niedzielę do godziny 16:00.

Rol Szansa 2022 zgodnie z tradycją odbywa się przy ul. Kasztelańskiej na terenie Łódzkiego piotrkowskiego oddziału Łódzkiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego w Bratoszewicach, który jest organizatorem wydarzenia. Wystawa po raz pierwszy odbyła się w roku 1992 i znacznie się od tego czasu rozrosła, gromadząc w tym roku ponad 200 wystawców.

Odwiedzający mogą zapoznać się z ofertą producentów kombajnów, traktorów oraz innych maszyn rolniczych, a także wszelkich niezbędnych do pracy na roli artykułów. Ciekawą ofertę przygotowano także dla osób posiadających skromniejsze przydomowe ogrody. Liczni wystawcy oferują sadzonki krzewów, drzew czy kwiatów oraz inne przydatne ogrodnicze akcesoria. Podczas 30. Rol Szansy nie zabrakło także stoisk oferujących różne przysmaki — do zjedzenia na miejscu oraz zabrania ze sobą.


Podczas pierwszego dnia imprezy podsumowano także dwa konkursy, czyli Agroliga 2022 oraz drugi poświęcony wiejskim gospodarstwom. Całość wydarzenia okrasiły występy zespołów ludowych, a w niedzielę czas odwiedzającym mają umilić różne ciekawe warsztaty. Organizatorzy zapraszają na teren zamku w Bykach na drugi dzień imprezy już od godziny 8:00.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: