koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pierwsze szczepionki przeciw COVID-19 podane ZDJĘCIA, FILM

Pierwszych pięciu medyków Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego imienia Kopernika w Piotrkowie zostało dziś (27.12) zaszczepionych przeciwko COVID-19. Szczepionki do piotrkowskiej placówki trafiły około 10. Nieco ponad dwie godziny później, pielęgniarki dokonały szczepień. Jako pierwszy zaszczepiony został dr n. med. Tomasz Ciurus, Kierownik Oddziału Kardiologicznego, druga na fotelu zasiadła Aneta Baranowska, zastępca dyrektora do spraw lecznictwa.

Pierwsza partia szczepionek trafiła do szpitala w niedzielę około 10. – Do szpitala trafiły szczepionki przeznaczone dla 75 osób. To 15 fiolek po 5 dawek każda. Dziś zaszczepiliśmy pierwszych 5 osób – pracowników naszego szpitala. W sumie zaszczepimy ponad 230 pracowników naszej placówki oraz około 500 osób spoza szpitala. W związku z tym, że nasza placówka, to tak zwany szpital węzłowy, będziemy szczepić lekarzy z drugiego szpitala, lekarzy z poradni POZ, ratowników medycznych czy farmaceutów i innych pracowników okołomedycznych – powiedział w rozmowie z nami Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy SSW w Piotrkowie Trybunalskim.

Jako pierwszy zaszczepiony został dr n. med. Tomasz Ciurus, Kierownik Oddziału Kardiologicznego. – Zapewniam, że nic nie bolało. Zachęcam do tego by się zaszczepić, bo dzięki temu możemy wrócić do normalnego funkcjonowania w społeczeństwie. Zachęcam zwłaszcza osoby starsze, dla których będzie to bezpieczniejsze, nie ma się czego bać – zapewniał ordynator.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!