Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Pakiet onkologiczny w szpitalu powiatowym

Powiatowe Centrum Matki i Dziecka w Piotrkowie Trybunalskim uzyskało od NFZ zgodę na udzielanie świadczeń onkologicznych w zakresie ginekologii w ramach leczenia szpitalnego. Realizacja procedur onkologicznych z racji przyjętego krótszego terminu ich realizacji nazywana jest także „szybką terapią onkologiczną” lub „pakietem onkologicznym”.

– Cel, jaki przyświeca temu rodzajowi świadczeń, to przede wszystkim zastosowanie nowych rozwiązań, które poprawią i przyśpieszą dostępność diagnostyki i leczenia pacjentek, u których lekarze podejrzewają lub stwierdzą nowotwór złośliwy. Procedury wprowadzone przez pakiet onkologiczny zapewniają pacjentkom sprawne i szybkie przeprowadzenie przez wszystkie etapy diagnostyki i leczenia – mówi Eliza Bartkowska, dyrektor PCMiD. – Mają one również na celu zapewnić chorym uporządkowany proces diagnostyczny i kompleksowe leczenie. Kobieta z podejrzeniem lub stwierdzeniem nowotworu złośliwego, skierowana do leczenia szpitalnego, otoczona zostaje opieką koordynatora, który udziela informacji o organizacji procesu leczenia, nadzoruje proces leczenia i towarzyszy pacjentce aż do momentu zakończenia terapii – dodaje Eliza Bartkowska.

Warto przypomnieć, że Powiatowe Centrum Matki i Dziecka zatrudniło w ostatnim czasie wykwalifikowaną kadrę lekarzy specjalistów w dziedzinie ginekologii onkologicznej, położnictwa, anestezjologii i radiologii. Centrum dla zapewnienia kompleksowości świadczeń w sytuacjach uzasadnionych klinicznie, kieruje pacjentki do dalszego leczenia radioterapeutycznego lub chemioterapeutycznego, posiadając porozumienie ze szpitalami o wyższym poziomie referencyjnym, dotyczące zapewnienia ciągłości leczenia.

Korzyści, które przyniesie wdrożenie pakietu onkologicznego, to przede wszystkim skrócenie i uporządkowanie procesu diagnostyki i leczenia pacjentek, zmniejszenie śmiertelności, a także obniżenie kosztów leczenia.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
klara
klara
20 lipca, 2018 12:40

super info, a miało być tak źle w tym szpitalu

Gość
Gość
20 lipca, 2018 15:22

dziewięć lat temu, po mammografii stwierdzono u mnie guzek w piersi.No i się zaczęło..skierowanie na onkologię.Ponieważ na raka zmarła moja mama i siostra, to się napatrzyłam co znaczy chemioterapia, która nic nie dała a zrobiła z nich wraki.Ja, postanowiłam, że mam to gdzieś.Nigdzie nie idę , co będzie to będzie.Zaczęłam stosować i stosuję do dziś swoje sposoby.Guzek jak ziarnko ryżu , jaki był , taki jest i nie daje o sobie znać.Żyję do dziś, nic mi nie dolega.Koleżanka która pojechała na onkologię , a była ze mną na badaniu, nie żyje już od 7 lat.Intuicja mi podpowiedziała, co mam robić.… Czytaj więcej »

Realista
Realista
21 lipca, 2018 17:27

A ja życzę paradoksalnie oby były Panie zdrowe i nie musiały korzystać z pomocy lekarzy. Jednak dobrze, że widać zmiany w piotrkowskiej służbie zdrowia. Takie światełko w tunelu…

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!