GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

OSP Lubiaszów także ma nowy wóz bojowy

Nowoczesny średni samochód ratowniczo-gaśniczy przyjechał prosto od producenta do OSP Lubiaszów. W przekazaniu wozu wziął udział poseł na Sejm RP Grzegorz Lorek.

Na placu OSP Lubiaszów nowy samochód ratowniczo-gaśnczy został zaprezentowany druhom i przedstawicielom samorządu miasta i gminy Wolbórz. Nowy MAN może pomieścić sześcioosobową załogę, zabiera 3,5 tysiąca litów wody, ma także wytwornicę piany gaśniczej. Samochód kosztował milion złotych, a środki na jego zakup zostały w znacznej części zabezpieczone z budżetu rządowego, o co zabiegał poseł Grzegorz Lorek. 

– OSP Lubiaszów jest w krajowym systemie ratowniczo-gaśniczym, dlatego ważne jest aby nowoczesny sprzęt do ratowania życia i mienia był na wyposażeniu takich właśnie jednostek. Staram się aby finansowanie takich zakupów realizowane było z budżetu rządowego i w tym przypadku to się nam wspólnie udało. – powiedział poseł Grzegorz Lorek.  

Samochód za kilka dni zostanie zarejestrowany i wejdzie do służby. Druhowie OSP z Lubiaszowa szybko uzbroili samochód w niezbędne wyposażenie by utrzymywać gotowość do niesienia pomocy poszkodowanym. 

– Ten samochód, który dziś tu oglądamy w Lubiaszowie jest kolejnym, który wchodzi na wyposażenie naszych gminnych jednostek OSP. Współpraca z posłem Grzegorzem Lorkiem, komendantem Pawłem Delą i generałem Tadeuszem Karczem, daje widoczne efekty. Serdecznie panom dziękuje za pomoc w organizowaniu nowoczesnego wyposażenia dla OSP gminy Wolbórz. – podsumował Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 


1 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!