WolbórzWydarzenia

OSP Lubiaszów w krajowym systemie

W wolborskim magistracie podpisano porozumienie w sprawie włączenia jednostki OSP w Lubiaszowie do krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego.

Jednostka OSP w Lubiaszowie w ramach systemu prowadzić będzie działania ratowniczo-gaśnicze w zakresie wynikającym z ustawy z dnia 24 sierpnia 1991 roku o ochronie przeciwpożarowej, a w szczególności obejmować one będą:
1)  walkę z pożarami i innymi klęskami żywiołowymi,
2)  ratownictwo wodne,
3)  ratownictwo medyczne. 

Strony porozumienia ustaliły m.in., że finansowanie utrzymania gotowości operacyjnej jednostki OSP w Lubiaszowie zapewnia gmina Wolbórz, prezes OSP w Lubiaszowie zobowiązuje się do przestrzegania przepisów związanych z rachunkowością stowarzyszenia oraz zarządzeń i wytycznych burmistrza Wolborza wydanych w tym zakresie, a Komenda Miejska PSP w Piotrkowie Trybunalskim jest zobowiązana przekazywać jednostce dotacje otrzymane z budżetu państwa na dofinansowanie jednostek krajowego systemu ratowniczo-gaśniczego na cele zakupu sprzętu i wyposażenia do działań ratowniczo-gaśniczych, według zasad przyjętych na teranie powiatu.

Porozumienie podpisali: komendant Miejski Państwowej Straży Pożarnej w Piotrkowie Trybunalskim, st. kpt. Jakub Rytych, burmistrz Wolborza, Andrzej Jaros.
Ochotniczą Straż Pożarną w Lubiaszowie reprezentowali: prezes zarządu OSP w Lubiaszowie, Ryszard Jaśkowski, naczelnik OSP w Lubiaszowie, Andrzej Śpiewak.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x