WolbórzWydarzenia

OSP Lubiaszów już oficjalnie w Krajowym Systemie

Ochotnicza Straż Pożarna w Lubiaszowie otrzymała decyzję Komendanta Głównego PSP o włączeniu jednostki do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. 

W minioną niedzielę (06.10) na terenie Ochotniczej Straży Pożarnej w Lubiaszowie odbył się uroczysty apel jednostek OSP z terenu gminy Wolbórz. Jednostka z Lubiaszowa świętowała włączenie do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Uroczystość uświetniła strażacka orkiestra z OSP Żarnowica. 

Decyzję Komendanta Głównego Państwowej Straży Pożarnej o włączeniu jednostki z Lubiaszowa do KSRG wręczyli z-ca Łódzkiego Komendanta Wojewódzkiego PSP st. bryg. Marek Jankowski w asyście Komendanta Miejskiego PSP w Piotrkowie Trybunalskim mł. bryg. Jakuba Rytycha. Decyzję odebrali dh Ryszard Jaśkowski Prezes OSP w Lubiaszowie oraz Naczelnik jednostki OSP dh Andrzej Śpiewak. 

Burmistrz Wolborza Andrzej Jaros pogratulował druhom włączenia jednostki do KSRG: Któregoś dnia przyjechał do urzędu poseł Grzegorz Lorek i zapytał czy mamy jakieś potrzeby. Powiem szczerze, że zaniemówiłem, bowiem potrzeb jest tak wiele. Odkąd zostałem burmistrzem, staramy się w jednostkach OSP wymieniać samochody na nowsze. Chciałbym, bo do końca mojej drugiej kadencji aby wszystkie jednostki, miały w większości taki sprzęt jaki powinien być. Powiedziałem wtedy “panie pośle, proszę o wsparcie dla naszych strażaków”. I tak się stało. W ubiegłym tygodniu otrzymaliśmy pismo z Komendy Głównej PSP o dofinansowaniu kwotą 20 tysięcy złotych na zakup nowego sprzętu. Z tego miejsca pragnę podziękować za zaangażowanie i niezwykłą skuteczność – mówił Andrzej Jaros zwracając się do posła Grzegorza Lorka. Burmistrz w swoim wystąpieniu zwrócił się także do strażaków: – To dla Was druhowie bardzo ważny dzień, marzyliście o tym i ciężką pracą doprowadziliście Wasze starania do finału. Dziś jesteście wyróżnieni ale ciąży na Was też wielka odpowiedzialność za służbę w krajowym systemie – mówił Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza.

– Bardzo się cieszę, że kolejna jednostka OSP dołączyła do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego. Oczywiście już wiem czym dalej będę się zajmował. Znam już potrzeby tej jednostki, wiem jaki samochód się wam przyda i już teraz deklarują swoją pomoc. Mam nadzieję, że wszystkie jednostki z powiatu należące do KSRG, w tej najbliższej przyszłości będą na tyle wyposażone, że zarówno PSP jak i OSP będą zadowolone ze sprzętu jaki posiadają, by służyć społeczeństwo jak najlepiej – powiedział w swoim wystąpieniu poseł Grzegorz Lorek.

W uroczystości wzięli udział m.in. Elżbieta Ościk członek zarządu powiatu piotrkowskiego, Michał Szymański wiceprzewodniczący Rady Powiatu, Zbigniew Klewin Przewodniczący Rady Miejskiej w Wolborzu wraz z Radnymi, Prezes Zarządu Miejsko Gminnego OSP dh Jacek Miksa, Komendant Gminny OSP dh Stanisław Mordaka oraz jednostki OSP z terenu Gminy Sulejów, Moszczenica i Wolbórz 

Uroczystość była też okazją do wyróżnienia zasłużonych członków jednostki w Lubiaszowie. Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego Związku OSP RP odznaczenia otrzymali: 

  • Złoty medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Robert Andryszkiewicz.
  • Srebrny medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymał Łukasz Krawczyk
  • Brązowy medal za zasługi dla pożarnictwa otrzymali Rafał Filipczak, Michał Gadula, Arkadiusz Gąciarz. 

Uchwałą Prezydium Zarządu Oddziału Miejsko-Gminnego OSP RP w Wolborzu odznaki za wysługę lat otrzymali: 

  • 60 lat służby: Henryk Fijałkowski, Józef Bogusławski, Jerzy Kula, Ignacy Sitek.
  • 55 lat służby: Ryszard Jaśkowski.
  • 50 lat służby: Kazimierz Dziubałtowski, Tadeusz Osuch, Jan Gąciarz, Stanisław Baliński, Krzysztof Andryszkiewicz.
  • 40 lat służby: Arkadiusz Tuchowski. 

Po zakończeniu apelu druhowie i goście zaproszeni wzięli udział w uroczystym obiedzie, przygotowanym przez Koło Gospodyń Wiejskich Lubiaszowie pod kierownictwem przewodniczącej koła Ewy Dramińskiej.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!