Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Na początek 1026 ton polskiego węgla dla mieszkańców Piotrkowa

Samorząd Piotrkowa zaakceptowało już ofertę przesłaną do magistratu przez Polską Grupę Górniczą (PGG). Spółka Skarbu Państwa zadeklarowała, we wspomnianej ofercie, że w pierwszej transzy przeznaczy dla Piotrkowa 1026 ton węgla. Według tej deklaracji węgiel ma pochodzić z polskiej kopalni Mysłowice – Wesoła. Aktualnie piotrkowianie złożyli zaledwie 326 wniosków.

– Mając na uwadze fakt, że ilość węgla pierwszej transzy jest niższa od naszych szacunków, po raz kolejny apelujemy do mieszkańców o składanie wniosków o zakup węgla po preferencyjnej cenie – mówią magistraccy urzędnicy.

Każde gospodarstwo domowe, które uprawnione jest do zakupu węgla, może złożyć tylko jeden wniosek (max. na 1,5 t) w każdej z dwóch transz tj. jeden wniosek na odbiór do końca roku (max. na 1,5 t) oraz jeden wniosek na odbiór od stycznia 2023 (max. na 1,5 t). Oznacza to, że jeśli ktoś złoży wniosek na 500 kg, to w ramach tej samej transzy nie może już dobrać węgla do wyczerpania puli 1,5 t. Zapotrzebowanie będzie mógł dopiero złożyć w nowym roku na maksymalnie 1,5 tony.

Aktualnie piotrkowianie złożyli 326 wniosków. O terminie dostawy węgla, przyjmowaniu płatności oraz terminie jego dystrybucji poinformujemy odrębnym komunikatem. Przypominamy, że tylko mieszkańcy, którzy złożą wniosek pozytywnie zweryfikowany, będą mogli zakupić węgiel po preferencyjnej cenie i co ważne koszty transportu z naszego punktu dystrybucji pod konkretny adres ponosi wnioskodawca.

Wnioski należy składać do MOPR przez internet (ePUAP) lub osobiście przy ul. Sienkiewicza 16A.
O terminach dostaw węgla do Piotrkowa oraz punktach jego dystrybucji będziemy informowali oddzielnymi komunikatami na portalu miejskim, profilu Facebook oraz mediów lokalnych.
Mieszkańcy wpłat za węgiel będą mogli dokonywać dopiero po zakupie węgla przez gminę!

Urząd Miasta uruchomił punkt konsultacyjny, w którym można uzyskać wszelkie informacje w zakresie zakupu węgla. Kontakt pod numerem telefonu 44732-18-23 (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30) lub drogą elektroniczną wegiel@piotrkow.pl.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!