Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Komunikat magistratu w sprawie sprzedaży węgla

W związku z licznymi pytaniami mieszkańców kierowanymi do Urzędu Miasta ws. sprzedaży węgla kamiennego na preferencyjnych warunkach, magistrat informuje, że aktualnie miasto Piotrków Trybunalski nie prowadzi sprzedaży tego surowca.

Cały czas czekamy na uchwalenie przez parlament przepisów w tym zakresie. Co do zasady nie jest to zadanie obligatoryjne samorządu, dlatego konieczne jest uchwalenie przepisów w tym zakresie.
Dopiero na podstawie przyjętych przepisów ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe piotrkowski samorząd podejmie konkretne działania umożliwiające zakup piotrkowianom węgla kamiennego na preferencyjnych warunkach. O wszystkich decyzjach informować będziemy na bieżąco za pośrednictwem portalu miejskiego oraz lokalnych mediów.


Choć dziś już jedno jest pewne. Podstawowym warunkiem skorzystania ze wsparcia będzie wykorzystywanie przez gospodarstwo domowe następujących źródeł do ogrzewania: kocioł na paliwo stałe, kominek, koza, ogrzewacz powietrza, trzon kuchenny, piecokuchnia, kuchnia węglowa lub piec kaflowy na paliwo stałe, zasilane tym paliwem – zgłoszone do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków. Węgiel będzie sprzedawany gospodarstwom domowym na potrzeby własne. A w 2022 r. maksymalna ilość zakupionego węgla po preferencyjnej cenie nie będzie mogła przekroczyć 3 ton – czytamy w oświadczeniu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: