GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Mała Alicja z puchową poduchą i czekiem!

Mała Alicja Ruzga wraz z rodzicami Edytą i Rafałem odebrali od Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa kartę podarunkową o wartości 2000 zł, dużą poduchę i kwiaty. To pierwsza mieszkanka gminy, która przyszła na świat w tym roku – pisaliśmy o tym TUTAJ. W WCK odbył się okolicznościowy koncert. 

Alicja była pierwszym dzieckiem, które urodziło się w gminie Wolbórz w roku 2023, przyszła na świat 2 stycznia. Tradycją jest, że mama pierwszego narodzonego dziecka w gminie otrzymuje od burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa kartę podarunkową i kwiaty podczas koncertu z okazji Dnia Kobiet. Tak było i tym razem w Wolborskim Centrum Kultury. Dodatkowo rodzice Alicji otrzymali tradycyjną poduchę, którą przygotowały Koła Gospodyń Wiejskich gminy Wolbórz, a wręczyła przewodnicząca KGW Młynary Elżbieta Kobierska. 

Życzenia zebranym na sali kobietom złożyli i kwiaty wręczyli Grzegorz Lorek poseł na Sejm RP, Zbigniew Klewin przewodniczący Rady Miejskiej oraz Michał Szymański, wiceprzewodniczący Rady Powiatu Piotrkowskiego. Życzenia złożyła paniom obecna także w WCK Ewa Wendrowska, radna Sejmiku Województwa Łódzkiego. 

Sala WCK wypełniona była po brzegi, a dla publiczności wystąpiły, w programie wspomnieniowym znakomitego muzyka Krzysztofa Krawczyka, zespoły Cantare i Fermata z gościnnym udziałem Katarzyny i Adama Kołodziejczyków. Wystąpił na scenie także mistrz tańca latino Michał Gawlik z Anitą Witkowską. Całość wydarzenia poprowadził po raz pierwszy w Wolborzu Dariusz Ślęzak z Crowd Supporters. Koncert przygotowany przez naszych rodzimych artystów, pod kierunkiem Kamili Dubilas dyrektor WCK, był wspaniałym przeżyciem podsumowanym gromkimi oklaskami. 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
13 marca, 2023 19:58

Tak BTW to w tych miasteczkach mają jakąś fobię: we wszystkich 3 miastach powiatu piotrkowskiego jest Urząd Miejski/MIasta, a powinien być Urząd Miasta i Gminy.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!