Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Krzysztof Zanussi na inauguracji roku akademickiego na UJK

Studenci oraz wykładowcy Uniwersytetu Jana Kochanowskiego w Kielcach Filii w Piotrkowie Trybunalskim zainaugurowali oficjalnie nowy rok akademicki 2022/2023.

Żacy na studia wrócili kilka dni temu, ale to wczoraj (12.10) odbyła się oficjalna inauguracja nowego roku akademickiego na piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

Uroczystość rozpoczęła się od przemówienia rektora prof. dr hab. Stanisława Głuszka. Magnificencja podkreślił, że aktualna kadencja jest jedną z najtrudniejszych kadencji w historii powojennej Polski. Na tą trudność wpływają różne czynniki. – Wojna, pandemia, inflacja to wszystko stało się przyczyną bardzo wielu trudności finansowych wszystkich uczelni. Myślę jednak, że wyrażając nadzieję na nieodległą przyszłość poradzimy sobie z tymi trudnościami i będziemy konstruktywnie z nimi walczyć – mówił rektor prof. dr hab. Stanisław Głuszek i dodał, że uczelnia znajduje się w bardzo wyjątkowej sytuacji, ponieważ piotrkowska filia wkrótce się usamodzielni i przekształci w nową, niezależną akademię.

Następnie głos zabierali przybyli goście, którzy życzyli spokojnych oraz owocnych miesięcy spędzonych w murach uczelni. – Obecny rok jest szczególnie wyjątkowy. Nie tylko ze względu na to, co dzieje się za naszą wschodnią granicą, ale i ze względu na to, z jakimi wyzwaniami musimy się zmierzyć w naszym kraju. Życzę z całego serca, aby nauka była dla was sprawą istotną oraz jedną z najważniejszych wartości w życiu. Jest to cenna inwestycja na przyszłość, która będzie procentowała w dorosłym życiu – życzył podczas uroczystości prezydent Krzysztof Chojniak.

Podczas inauguracji dokonano oficjalnej immatrykulacji, czyli uroczystego wstąpienia studentów w szeregi uczelni. Wytypowani żacy zostali pasowani na studenta, po czym odśpiewano tradycyjne „Gaudeamus igitur”. Na koniec zebrani wysłuchali wykładu akademickiego „Deficyt marzeń” poprowadzonego przez profesora Krzysztofa Zanussiego, wybitnego reżysera i producenta filmowego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!