Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Konwencja PiS na UJK w Piotrkowie – ZDJĘCIA

Wicepremier i Minister Aktywów Państwowych Jacek Sasin, Minister Rolnictwa Robert Telus, Minister Infrastruktury Andrzej Adamczyk, parlamentarzyści: Małgorzata Janowska, Anna Milczanowska, Grzegorz Lorek, Antoni Macierewicz, Grzegorz Wojciechowski, lokalni działacze i sympatycy partii rządzącej – spotkali się w poniedziałek w auli piotrkowskiej filii Uniwersytetu Jana Kochanowskiego.

– W Piotrkowie Trybunalskim rozmawialiśmy o Polsce i o jej przyszłości. Przypomnieliśmy, jak duże środki rząd zjednoczonej prawicy przekazał do naszego województwa, do miasta i powiatu piotrkowskiego, ale także do regionu Bełchatowa, Radomska, Tomaszowa czy Opoczna. Wsparcie trafia także do dziesiątek okolicznych miejscowości – mówi w rozmowie z nami posłanka Małgorzata Janowska. – To ogromne dofinansowanie kluczowych inwestycji regionu, przebudowa autostrady, dróg lokalnych, ośrodków kultury, szkół, przedszkoli. To także inwestycje komunikacyjne. Przypomnę tylko o dofinansowaniu przebudowy Powiatowego Centrum Przesiadkowego w Piotrkowie, czy budowy linii kolejowej biegnącej przez Bełchatów. To także wiele innych inwestycji, których nie sposób wymienić w jednym zdaniu – dodała parlamentarzystka.

– Niemal połowa zboża zalegającego w rolniczych magazynach została odkupiona od rolników w związku z rządowym skupem – mówił minister rolnictwa Robert Telus. – Mamy dane, że od rolników skupiono już prawie 50% nadmiernego zboża, co mniej osobiście bardzo cieszy. To pokazuje, że te działania które podjęliśmy bardzo szybko, niektóre nawet radykalne jak zatrzymanie granicy – przynoszą skutek. Chociaż ta radość moja jest taka raczej umiarkowana, bo będę się cieszył bardziej, jeśli uda się skupić 100% zboża, i mam nadzieję, że to niedługo nastąpi – powiedział Telus.

Z kolei Jacek Sasin mówił, że rząd wspiera budowę dróg lokalnych. – Nie tylko autostrady, nie tylko drogi szybkiego ruchu, które służą do przemieszczania się po kraju, ale uznaliśmy, że również te drogi lokalne są niezwykle ważne dla społeczności, dla ludzi, którzy mieszkają w mniejszych miejscowościach. Mamy się czym pochwalić, mamy ogromne sukcesy w ciągu tych ostatnich 8 lat – mówił wiceszef rządu.

4 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Leszek
Leszek
30 maja, 2023 19:00

Żenada pisowska

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!