Ważne wiadomościWydarzenia

Witold Waszczykowski w Piotrkowie o czterech filarach Unii Europejskiej

Kolejny kandydat do Parlamentu Europejskiego spotkał się z mieszkańcami Piotrkowa. Tym razem to Witold Waszczykowski z Prawa i Sprawiedliwości.

Bardzo się cieszę, że mogę odwiedzić swoje rodzinne miasto. Pozwolę sobie zacząć od dowcipu. Niedaleko na tym placu, stało kino Hawana, nieco dalej kawiarnia Kubanka, a w latach 60. ubiegłego stulecia, wszyscy czekaliśmy aż powstanie tu pomnik. Kogo? Fidela Castro. Ale na szczęście nas to ominęło i jest pomnik Jana Pawła II. Ale chciałbym porozmawiać z państwem o znaczeniu wyborów 9 czerwca. Te wybory do Europarlamentu są ważne, ponieważ Parlament Europejski już decyduje i będzie decydował między innymi o państwa swobodach w czterech sektorach. Po pierwsze, chcemy być bezpieczni i wolni od agresji rosyjskiej. Po drugie chcemy być bezpieczni i wolni po agresji nielegalnych imigrantów, zwanych często „nachodźcami”. Po trzecie, chcemy być wolni od agresywnej polityki instytucji europejskich, które zawłaszczają sobie nowe uprawnienia, które nie są ujęte w traktatach. Po czwarte, chcemy być wolni od oszalałej ideologii lewicowo-liberalnej, którą dzisiaj trzeba nazywać po imieniu neomarksizmem – powiedział Witold Waszczykowski, „jedynka” do Parlamentu Europejskiego z listy PiS.

Podczas konferencji, kandydat do do europarlamentu wspominał swoje dziecięce lata. – Chodziłem do szkoły podstawowej, która także znajduje się niedaleko stąd. Wtedy to była tak zwana „tysiąclatka”, szkoła im. króla Władysława Jagiełły… – wspominał Waszczykowski.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!