GminySportWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

„Krakus” niepokonany! – ZDJĘCIA, FILM

To był genialny powrót Wolborzanina do walk w klatce. Kibice ponad rok czekali, by zobaczyć „Krakusa” w akcji i nie zawiedli się. Marcin Krakowiak pokonał Henry’ego Fadipe podczas gali XTB KSW 81 rozgrywanej w Arenie Lodowej w Tomaszowie Mazowieckim.

Podczas XTB KSW 81 doszło do pojedynku dającego ekscytujące boje Marcina Krakowiaka z autorem jednego z najbardziej efektownych poddań w historii KSW, Henrym Fadipe.

Henry Fadipe od początku starał się trzymać rywala na dystans i atakował pojedynczymi ciosami i kopnięciami. Krakowiak czekał na swoją okazję i dobrze trafiał pięściarskimi kontrami, a pod koniec rundy obalił przeciwnika i już na macie kontrolował walkę.

W drugiej odsłonie walki Marcin zdecydowanie szybciej sprowadził walkę na matę. Po pewnym czasie złapał rywala w gilotynę, ale ten szybko wyswobodził się z tej techniki i znalazł się w górnej pozycji, z której zaczął atakować Polaka do czasu przerwania walki przez gong.

Na początku trzeciej rundy Marcin przyjął sporo ciosów od Fadipe, ale w końcu złapał nogę rywala i przeniósł pojedynek na matę. W ostatniej minucie walka wróciła do stójki, ale Krakowiak ponownie złapał rywala i już na macie zdobył dosiad. Polak do końca rundy rozbijał Fadipe i ostatecznie to on wygrał walkę na punkty.

Wynik: Marcin Krakowiak pokonał Henry’ego Fadipe przez jednogłośną decyzję (2 x 29-28; 30-27)