GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Gala MMA w Wolborzu – FOTORELACJA

Wczoraj w wolborskiej hali sportowej odbył się I Festiwal Sportów Walki Wirtuoz Special Edition. W karcie walk zobaczyliśmy samych wyróżniających się zawodników z województwa łódzkiego i innych regionów Polski. W walce wieczoru w octagonie stanęli Michał Benben i Łukasz Łęczycki.

Za nami I Festiwal Sportów i Sztuk Walki Wirtuoz Special Edition, czyli gala sportów walki zorganizowana przez Stowarzyszenie Wirtuoz z Wolborza. W karcie walk zobaczyć można było 9 pojedynków w wszechstylowej walce wręcz czyli MMA, K-1 oraz super fight w BJJ. Galę otwierał pojedynek w formule K-1 Bartosza Rusieckiego z Tom Center Piotrków Trybunalski z Rafałem Kuźmą z KSW Jarosław, walka zakończyła się już w pierwszej rundzie, zawodnik z Jarosławia nie był w stanie kontynuować pojedynku i ręka Bartka Rusieckiego powędrowała w górę.

W drugiej walce gali, zawodnik pochodzący z Będkowa, Radosław Czajka podejmował Patryka Nowaka z Octopus Łódź. Po pełnych trzech rundach pojedynku sędziowie byli jednomyślni i walkę wygrał zaledwie 17 letni Radosław Czajka. Walka odbyła się w formule MMA Semi Pro.

Numer trzy na karcie walk to pojedynek Mateusza Olkiewicza z Octopus Łódź z Dawidem Borzęckim z Top Team Rzgów. Olkiewicz to zawodnik, który już dwukrotnie walczył na galach organizowanych przez Wirtuozów, oba pojedynki wygrał w formule K-1, natomiast wczoraj był to jego debiut w MMA Semi Pro. Decyzją sędziów walkę wygrał Borzęcki na punkty.

Walka numer cztery to nadal MMA Semi pro i pojedynek trenującego w Piotrkowskim klubie Copacabana Damiana Rzepeckiego z Jakubem Kubajewskim z Shark Top Team. Po absolutnej trzyrundowej dominacji walkę wygrywa zawodnik z Piotrkowa Trybunalskiego.

W piątym pojedynku wyszli naprzeciw siebie zawodnicy BJJ – Stanislav Shakun z Octopus Łódź oraz pochodzący z Wolborza, a trenujący w Gorili Tomaszów Mazowiecki Igor Dziubałtowski. Walka odbywała się na zasadach Submission Only, czyli po upływie pełnych 10 minut pojedynku możliwy był remis. Walka jednak skończyła się wcześniej. Igor Dziubałtowski poddał zawodnika z Łodzi już po nieco ponad 3 minutach pojedynku.

Kolejna walka to już zawodowe MMA czyli 3×5 minut, do sześciokątnej klatki weszli: pochodzący z Tomaszowa Mazowieckiego, zawodnik tamtejszej Akademii Gorila Adrian Dela i z Tornado Świętochłowickie Kamil Mosgalik. Walka zakończyła się już w pierwszej rundzie zwycięstwem zawodnika ze Śląska.

W następnej walce zmierzył się zawodnik pochodzący z Sulejowa, a na co dzień trenujący w Spartanie Chorzów Mateusz Janu i zawodnik z Jenel Fight Club Łukasz Badocha. Walka trwała pełen dystans, a werdykt sędziów nie był jednomyślny. Stosunkiem głosów 2-1 wygrał Badocha.

Ósma walka to pojedynek kończącego karierę zawodniczą Przemysława Matuszewskiego z Akademii Skierniewice z Piotrem Janikiem z Łodzi. Przemek pokazał olbrzymi charakter i bardzo szybko uporał się z młodszym przeciwnikiem. Po pojedynku oprócz pucharów zawodnik otrzymał dyplom oraz pamiątkową koszulkę z numerem 1 od Wirtuoz Challenge. Organizatorzy zastrzegli numer jeden na koszulce dla Przemysława Matuszewskiego oraz zapowiedzieli, że kolejne numery na koszulkach otrzymywać będą zawodnicy , którzy tak jak Przemek kończą karierę lub w ich ocenie całą swoją karierą zasłużyli na odznaczenie.

Walka wieczoru to kwintesencja K-1 ! Michał Benben z Gladiators Bełchatów zmierzył się z Łukaszem Łęczyckim z Garudy Warszawa, po pełnych trzech rundach wygrał Bełchatowianin i tym samym kolejny projekt Wirtuozów przechodzi do historii.

Zadanie finansowane w ramach budżetu obywatelskiego województwa łódzkiego na 2020 rok ” ŁÓDZKIE NA PLUS”. Patronem medialnym wydarzenia był Piotrkowski24.pl.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!