Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Kolejny śmiertelny wypadek w piotrkowskiej strefie spadochronowej – ZDJĘCIA

Obywatel Rumunii poniósł śmierć podczas oddawania skoku spadochronowego. Do wypadku doszło dzisiaj (23.09) około godziny 9:00 w okolicach Longinówki pod Piotrkowem.

Do wypadku doszło podczas skoków w ramach międzynarodowego obozu dla skoczków spadochronowych. Dwóch mężczyzn – Polak oraz obywatel Rumunii, zaplątali się w linki podczas spadania. Na miejscu zadysponowano śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego, niestety pomimo reanimacji, obywatela Rumunii nie udało się uratować. Drugi ze skoczków został przetransportowany do szpitala w Łodzi.

Dyżurny piotrkowskiej jednostki otrzymał zgłoszenie, że w miejscowości Longinówka w gminie Rozprza doszło do wypadku podczas skoków spadochronowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że tego dnia, podczas skoków z samolotu wyskoczyło 9 skoczków. Dwóch skoczków z niewyjaśnionych na tę chwilę przyczyn spadło na pole. W wyniku poniesionych obrażeń jeden z mężczyzn, pomimo przeprowadzonej reanimacji, poniósł śmierć na miejscu. Drugi mężczyzna został przetransportowany śmigłowcem LPR do szpitala w Łodzi. Pozostali skoczkowie wylądowali szczęśliwie. Policjanci pod nadzorem prokuratury oraz Komisji do Badań Wypadków Lotniczych na miejscu wykonują czynności, które pozwolą na ustalenie okoliczności tego zdarzenia – informuje st.asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Przypomnijmy, że na początku września, w tej samej okolicy rozbił się samolot. Zginęli wtedy pilot oraz jego partnerka.

Zobacz także:

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: