GminyWażne wiadomościWydarzenia

Awionetka lecąca z Piotrkowa miała wypadek pod Łowiczem

W miejscowości Jamno w powiecie łowickim, rozbiła się awionetka z której rozrzucana były szczepionki dla lisów. Statek powietrzny startował dziś z lotniska Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. W samolocie znajdowały się dwie osoby, na szczęście żadna z nich nie ucierpiała.

Jako pierwsi na miejsce dotarli strażacy z miejscowości Pilaszków. – Do dyżurnego powiatowego stanowiska kierowania wpłynęło zgłoszenie o awaryjnym lądowaniu awionetki na polu pomiędzy Jamnem, a Wygodą. Po przybyciu na miejsce zastano samolot leżący na skrzydłach do góry kołami. Dwie osoby podróżujące samolotem zostały zabrane przez zespół ratownictwa medycznego na obserwację – relacjonują w mediach społecznościowych druhowie z OSP Pilaszków.

Za wstępnych ustaleń wynika, iż w wyniku awarii silnika 33-letni pilot lądował awaryjnie. Podczas lądowania samolot zatrzymał się na dachu. W wyniku tego zdarzenia 33-letni pilot oraz 21-letni pasażer odnieśli obrażenia ciała, które nie zagrażają ich życiu. Mężczyźni samodzielnie opuścili samolot, po czym zostali przewiezieni do szpitala – mówił na antenie Radia Łódź aspirant Tomasz Piechowski z Komendy Powiatowej Policji w Łowiczu.

Dochodzenie w tej sprawie przeprowadzać będzie Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!