Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Urządzenie do ratowania życia na piotrkowskim lotnisku

W miniony weekend odbyła się aeroklubowa wigilia w gronie przyjaciół Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej. Aeroklub w prezencie otrzymał AED do ratowania życia i zdrowia.

Spotkanie świąteczne na lotnisku w Piotrkowie poprzedzone było lotami szybowcowymi, a po lotach tradycyjnie w lotniskowej restauracji był świąteczny opłatek, życzenia i wspomnienia mijającego roku. W tym roku na aeroklubowej wigilii było blisko 60 osób.

W trakcie spotkania dwóch członków AZP Wojtek Furman i Paweł Trzciński (właściciele nowego kompleksu hangarowego D) przekazali dla ośrodka szkolenia lotniczego automatyczny defibrylator AED do ratowania życia w sytuacji zatrzymania akcji serca.

Bardzo dziękuje wymienionym kolegom tym bardziej, że nasze lotnisko odwiedza mnóstwo ludzi, a każde lotnisko w Polsce takie urządzenia posiada, z tym, że nasze aeroklubowe jest chyba pierwszym w kraju. AED wraz z instrukcją znajduje się przy głównym wejściu do Aeroklubu. Mam nadzieje, że nie będziemy musieli go używać, ale jeśli jednak, to mamy szansę uratować komuś życie. – podsumował Marcin Pampuch dyrektor Aeroklubu Ziemi Piotrkowskiej.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!