Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

PKBWL publikuje wstępny raport po wypadku skayvana

Państwowa Komisja Badania Wypadków Lotniczych opublikowała w poniedziałek wstępny raport dotyczący wypadku samolotu skyvan. Dokładnie miesiąc temu w katastrofie lotniczej zginęli doświadczony pilot Maciej Jaśkiewicz oraz jego partnerka Marta Macherowska.

Raport to 9-stronicowy dokument. Opisany jest w nim ostatni lot samolotu skyvan. Komisja nie wskazuje w nim przyczyn katastrofy, przeczytać za to możemy jak wyglądał wrak statku powietrznego.

Do wypadku doszło w odległości około 2 km na południe od progu drogi startowej 03
lotniska EPPT. Samolot zderzył się z ziemią pochylony na nos i przechylony na prawe skrzydło. Szczątki samolotu były rozrzucone na niewielkiej przestrzeni. Samolot leżał na lewym boku. Wszystkie elementy układu sterowania (ster wysokości, kierunku, lotki, klapy) znajdowały się w obrębie szczątków i w ich bezpośredniej bliskości. Prawe skrzydło zostało oderwane wraz z zastrzałem w miejscu odległym około 1m od silnika. Prawy silnik w trakcie zderzenia oderwał się od skrzydła i znajdował się przy szczątkach
przedniej części kadłuba. Część przykadłubowa lewego skrzydła wraz z silnikiem znajdowała się pod kadłubem. Pozostała część skrzydła wraz z zastrzałem znajdowała się obok kadłuba. W trakcie zderzenia nastąpiło rozszczelnienie instalacji paliwowej i wyciek paliwa. Straż pożarna, która przybyła na miejsce zdarzenia zabezpieczyła wrak samolotu przed pożarem za pomocą piany. Pilot i pasażerka mieli prawidłowo zapięte pasy bezpieczeństwa. W trakcie zdarzenia nie doszło do pożaru. Charakter zderzenia wykluczał szanse pilota i pasażerki na przeżycie.

PKBWL publikuje wstępny raport po wypadku skayvana

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: