Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Dworzec PKS pod młotek. Do sprzedania także baza przy Wolborskiej

Za 2 300 000 złotych właściciel dworca autobusowego spółka Mobilis Properties 1 Sp. z o.o w likwidacji, chce sprzedać działkę, na której zlokalizowany jest dworzec, plac manewrowy oraz budynek poczekalni dworca, kasy i biura byłego PKS Piotrków. Także Przedsiębiorstwo Komunikacji Samochodowej w Piotrkowie pod młotek wystawia bazę PKS przy Wolborskiej. Tutaj cena wywoławcza to 8 166 000 złotych.

Działka w ścisłym centrum miasta, to łakomy kąsek dla przyszłych nabywców. – Tę ofertę mogę porównać do sprzedaży budynku po byłym kinie Hawana. Powiedziałbym nawet, że oferta dworca PKS jest jeszcze atrakcyjniejsza, chociażby ze względu na komunikację i powierzchnię działki. Analizując zabudowę sąsiednią – potencjał jest w mojej opinii większy. Dla porównania: po przeciwnej stronie ulicy, wystawiona do sprzedaży jest kamienica u zbiegu POW i Grota Roweckiego. Cena obu obiektów jest bardzo podobna, jednak w jednym przypadku to tylko kamienica, a w drugim budynek i ogromny plac manewrowy – mówi w rozmowie z nami Jarosław Górny, ekspert rynku nieruchomości. – 2,3 miliona złotych za taką działkę to niska cena. Myślę, że inwestor z dużym portfelem powinien się zainteresować tym obiektem – dodał Jarosław Górny.

Kolejnym obiektem przeznaczonym do sprzedaży jest baza po byłym już PKSie. To ogromna działka pomiędzy Wolborską i Jerozolimską w Piotrkowie. Jej powierzchnia to niemal 41 tysięcy metrów kwadratowych, a cena wywoławcza wynosi ponad 8 milionów złotych. Od kilku miesięcy majątek sukcesywnie wyprzedawany był na przeróżnych aukcjach internetowych. Kolejne elementy wyposażenia warsztatów i stacji paliw wystawiane były do sprzedaży.

Dziś na dworcu autobusowym równie często jak podróżnych spotkać można okoliczny element. Gdy robiłem zdjęcia do tego artykułu, w poczekalni były trzy osoby. Starsza pani czekająca na autobus, chrapiący menel śpiący na drewnianej ławce oraz młody, drobny pijaczek, który próbował „wysępić” ode mnie 2 złote do piwa. Gdyby nie działający na miejscu bar, czy punkt sprzedaży biletów dla międzynarodowego przewoźnika, to pewnie nikt by na piotrkowski dworzec nie przyszedł.

Oferty sprzedaży obu nieruchomości „wiszą” w internecie na stronie firmy Mobilis. Potencjalny nabywca ma czas do 15 marca, by poinformować właściciela terenu o zamiarze nabycia działki.

Na temat likwidacji spółki pisaliśmy TUTAJ.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
7 marca, 2019 17:10

“Gdy robiłem zdjęcia do tego artykułu, w poczekalni były trzy osoby.”
A ile osób stało pod chmurka na ul Grota Roweckiego która pełni ostatnio funkcję bieda dworca miejskiego?

Anonimowo
Anonimowo
7 marca, 2019 17:52

Kto doprowadził do upadku ? Prezes winny!! Jego syn przejol rentowe trasy . Teraz pewnie za grosze kupią te resztki.

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x