Piotrków TrybunalskiWydarzenia

TAK dla Piotrkowa alarmuje w sprawie ŁKA i PKS

Kandydat na prezydenta miasta Tomasz Sokalski, oraz kandydaci na radnych z KWW TAK dla Piotrkowa, spotkali się z dziennikarzami, by wyrazić swoja obawę o przyszłość komunikacji międzymiastowej w Piotrkowie.

– Jesteśmy zaniepokojeni, że przez ostatnie 12 lat prezydent nie zadbał o to, żeby mieszkańcy miasta mogli w sposób bezpieczny i szybki dojeżdżać do stolicy województwa, czyli do Łodzi. Niestety prezydent nie podejmuje żadnych działań, i nawet nie spotyka się z organizatorem tego transportu, którym jest Marszałek Województwa, tak by Łódzka Kolej Aglomeracyjna zawitała do Piotrkowa. Koleją Aglomeracyjną mogą cieszyć się takie miasta jak Łowicz, Zduńska Wola czy Sieradz. Niestety drugie co do wielkości miasto w województwie (a do niedawna jeszcze stolica województwa), czyli Piotrków Trybunalski, z tych przywilejów korzystać nie może – mówił Tomasz Sokalski. Kandydat na prezydenta zwrócił także uwagę, że w miastach, do których dojeżdżają składy ŁKA, działa system roweru miejskiego. Jeśli taki byłby także w Piotrkowie, nasze miasto za obsługę lokalnego systemu płaciłoby znacznie mniej.

Kandydaci na radnych zwrócili także uwagę na likwidację PKSu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotr
Piotr
12 października, 2018 09:34

Osobiście wolałbym aby kandydaci na urząd prezydenta miasta mieli pomysły na miejsca pracy w NASZYM miesicie! A to czy do Piotrkowa jeżdżą Przewozy Regionalne czy ŁKA to szczegół. Fakt ŁKA ma nowy tabor ale też Piotrków nie jest w aglomeracji łódzkiej. POWINNIŚMY mieć ambicję na bardziej samodzielny byt niż sprowadzenie miasta które to jest: “drugie co do wielkości miasto w województwie (a do niedawna jeszcze stolica województwa), czyli Piotrków Trybunalski” do roli satelickiego osiedla – miasta sypialni . Konkretnie to powinniśmy zadbać o utworzenie strefy przemysłowej, promowanie miasta nie tylko w turystyce ale przede wszystkim na targach inwestycyjnych. MUSIMY szukać… Czytaj więcej »

Powiązane artykuły

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x