Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Modernizacja terenu byłego dworca PKS coraz bliżej

Starosta Piotr Wojtysiak podpisał umowę na wykonanie dokumentacji remontu nawierzchni Powiatowego Centrum Przesiadkowego (teren dawnego dworca PKS), wiat przystankowych i oświetlenia terenu. Projekt przygotuje mgr inż. Grzegorz Rudzki – Mam w głowie wstępną wizję tego terenu. Niewątpliwie miejsce ma ogromny potencjał – powiedział w rozmowie z nami projektant.

– Na tę chwile zleciliśmy projekt nawierzchni, oświetlenia i rozmieszczenia wiat autobusowych które będą stanowiły Powiatowe Centrum Przesiadkowe. W następnym etapie, będzie wydzielenie projektu na budowę nowego budynku, który będzie pełnił między innymi funkcje administracyjno-usługowe – informuje Piotrkowski24 starosta Piotr Wojtysiak.

– Niewątpliwie to miejsce ma ogromny potencjał – powiedział w rozmowie z nami architekt Grzegorz Rudzki. – Oprócz tego, że jest teren komunikacyjny, to obok jest budynek który będzie przeprojektowany w dalszym etapie. Pamiętajmy, że dworzec PKS powstawał kilkadziesiąt lat temu, kiedy był inny ruch komunikacyjny i inne wymagania oraz przepisy. W tej chwili, projektując nową przestrzeń, należy ją dostosować zarówno do możliwości jak i do oczekiwań inwestora i ruchu jaki jest oczekiwany w tym miejscu – dodał Grzegorz Rudzki.

Zobacz także:

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!