Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Piotrków i powiat piotrkowski kolejny raz grają z WOŚP! – DUŻO ZDJĘĆ

Od rana blisko 900 wolontariuszy wyruszyło na ulice miasta i powiatu, by zbierać pieniądze podczas 32. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W tym roku fundacja Jerzego Owsiaka zbiera pieniądze na leczenie płuc po pandemii. W Piotrkowie działają dwa sztaby i każdy z nich przygotował mnóstwo atrakcji by umilić ten dzień. Jedna scena ustawiona jest w galerii Focus Mall, druga na terenie Powiatowego Centrum Przesiadkowego w samym sercu Piotrkowa.

Sztab #3657

:Scena główna sztabu 3657 ustawiona jest na placu Powiatowego Centrum Przesiadkowego. Tutaj o 18:00 wystąpi piotrkowski zespół Jasny Plan a 20:00 C-BooL. Jednak cały czas oglądać można samochody specjalistyczna. Po ośmiu latach przerwy swój radiowóz prezentuje policja, wóz bojowy strażacy a więźniarkę piotrkowski Areszt Śledczy. Za nami także morsowanie a zdjęcia z tego wydarzenia poniżej.

Sztab #4615

W galerii Focus zabawa rozpoczęła się się o 10:00. Na scenie zaprezentowały się między innymi dzieciaki z piotrkowskich przedszkoli, zespół ludowy „Piotrkowianie” czy klub sportowy taekwon-do. Swoje stoisko przygotowali także ratownicy WOPR oraz policjanci. Dodatkowo można obejrzeć luksusowe samochody, zabytkowe motocykle czy skorzystać darmowego makijażu. Oprócz tego są oczywiście wolontariusze z puszkami, który przez cały dzień zbierać będą datki. – Z WOŚP gram już 7 raz, a mam dopiero 13 lat – mówi Marysia, jedna z wolontariuszek. – Ja tego nie pamiętam, ale rodzice mi opowiadali, że kiedy byłam maleńka, tuż po urodzeniu, leżałam w inkubatorze z serduszkiem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Moje życie ratował sprzęt z orkiestry, ponieważ urodziłam się jako wcześniak i potrzebowałam pomocy, dlatego teraz ja pomagam – mówi.

Bieg – Policz się z cukrzycą

WOŚP-owa zbiórka krwi

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!