Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Sprawdź kto poprowadzi restaurację w Powiatowym Centrum Przesiadkowym

Starostwo Powiatowe wyłoniło najemcę części gastronomicznej w Powiatowym Centrum Przesiadkowym. Restauracja ruszy prawdopodobnie tuż po świętach wielkanocnych.

To „Przystanek Kanapka” na przystanku Powiatowego Centrum Przesiadkowego, serwować będzie posiłki dla podróżnych. Umowa już została podpisana, a klucze przekazane najemcy. – Przed nami jeszcze bardzo dużo pracy. Stosy dokumentów do wypełnienia, mnóstwo pozwoleń które musimy otrzymać, wizyty w wielu urzędach – mówią właściciele restauracji Ewa Gilewska-Uhle i Maciej Uhle. – Chcemy się rozwijać, chcemy iść do przodu, chcemy iść po więcej, stąd kolejna lokalizacja „Przystanku Kanapka” – dodają.

Nie rezygnujemy z „Kanapki” zlokalizowanej przy Sikorskiego. Tutaj będziemy mieć swój drugi lokal – mówi Ewa. – Mamy niemal ułożone nowe menu. Karta zmieni się i będzie niezależna od tego co mamy w „starej kanapce”. Będą też pozycję o które pytali nasi klienci – dodaje Maciej.

Każdego dnia przez centrum przesiadkowe przewija się tysiące osób. – Wiadomo, że młodzi ludzie często nie mają czasu na zjedzenie śniadania. Chcemy by weszli do nas, zabrali ze sobą kanapkę i popędzili do szkoły czy pracy. Będą mogli także zjeść obiad w drodze do domu – mówi Ewa Gilewska-Uhle.

Powiatowe Centrum Przesiadkowe to najważniejsza inwestycja w ostatnich latach, jaką przeprowadziło starostwo powiatowe. Nowy obiekt zastąpił stary, wysłużony, zniszczony dworzec i plac manewrowy byłego już PKS. W nowym budynku PCP znalazło się także miejsce dla twórców ludowych ziemi piotrkowskiej oraz na sprzedaż produktów lokalnych producentów żywności.

4.9 7 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

6 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonim
Anonim
27 lutego, 2024 09:31

Ciekawe czy też tak często lokal będzie zamknięty jak ten na Sikorskiego…

kaktusfan
kaktusfan
Reply to  Anonim
1 marca, 2024 14:05

Ten cały PK to w ogóle jakieś kuriozum, pod wszystkimi względami (wystrój wnętrza, jego „zapach”, metraż i wreszciw, obiadowe menu)… 😛

irek
irek
27 lutego, 2024 12:37

Nie chcę być złym prorokiem, ale taka gastronomia nie ma racji bytu. W tym miejscu sprawdziłaby się Pizza Hut, to jest rozpoznawalna marka serwująca dobre jedzenie, ale Piotrków może być zbyt mały na stacjonarną restaurację, albo lokal o niedużej stosunkowo powierzchni. Menu składające się z kotletów schabowych, zapiekanek czy frytek nie przystaje do dzisiejszych czasów nawet w Piotrkowie.

Michal
Michal
Reply to  irek
27 lutego, 2024 15:06

To nie chodź ignorancie

Ona
Ona
27 lutego, 2024 14:34

I min raz w tyg zamknięte ?

Piotr
Piotr
27 lutego, 2024 14:51

Najlepiej jakby zrobili coś na wzór popularnych obecnie food halli, gdzie jest kilka malutkich lokali gastronomicznych, które serwują różne rodzaje jedzenia i wspólną przestrzeń, gdzie można zjeść.

Polecamy

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!