Nadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiSportWażne wiadomościWydarzenia

„Pierwszy piotrkowski turniej gry w kapsle” z nowym terminem! Miejmy nadzieję, że pogoda tym razem będzie łaskawa

„Pierwszy piotrkowski turniej gry w kapsle” miał odbyć się w wyborczą niedzielę. Pogoda jednak była wtedy dość kiepska, co uniemożliwiło przeprowadzenie zawodów. Niska temperatura, a przede wszystkim deszcz, były skuteczną przeszkodą do wspólnej gry. Synoptycy na najbliższy weekend przewidują znacznie lepszą pogodę. Wszystko wskazuje na to, że zawody zaplanowane na najbliższa niedzielę, odbędą się. Miłośnicy gry w kapsle powalczą między innymi o puchar portalu Piotrkowski24!

Gra w kapsle to zajęcie, które być może niewiele mówi pokoleniu postmilenialsów, jednak wydarzenie które zaplanowano na niedzielę 28 kwietnia, będzie doskonałą okazja, by poznać zasady tej niezwykle ciekawej i prostej zabawy. Niegdyś na każdym podwórku grupki dzieciaków, z pomocą kredy (najczęściej jednak kawałka cegły) i kapsla od butelki, spędzała godziny na wyścigach „blaszanych krążków”.

Pierwszy piotrkowski turniej w gry w kapsle „Wykapslowani” organizują Przystanek Kanapka oraz 313 Garage. Jak podaje Wikipedia, gra w kapsle – „gra wykorzystująca kapsle od butelek. Istnieje wiele jej rodzajów, a cechą wspólną są właśnie kapsle, wprawiane w ruch po płaskiej powierzchni za pomocą pstrykania ich palcami. Do gry najczęściej wykorzystuje się kapsle zalane woskiem, plasteliną, gipsem lub ołowiem (czasem jeszcze dodatkowo dociążane np. monetami), bardzo często ozdobione w wymyślny sposób”. Zawodnicy pstrykają na zmianę swoje kapsle, wygrywa ten, kto pierwszy swoimi kapslami pokona tor przeszkód lub wyznaczoną trasę. Wypadnięcie kapsla poza wyznaczoną trasę jest karane cofnięciem ruchu. Z tego powodu przewagę mają kapsle dodatkowo obciążone, trudniej wpadające w niekontrolowane toczenie.

Kiedyś nie było dzieciaka, który nie potrafiłby grać w kapsle, dlatego mamy nadzieję, „zaszczepić” tę grę młodszemu pokoleniu. Dla ludzi w moim wieku to była podstawowa podwórkowa rozrywka. W niedzielę 21 kwietnia chcemy przenieść się w młodzieńcze lata – mówi Maciej Szyposzyński, współorganizator turnieju. – Taka impreza już od dawna chodziła nam po głowie. Kilku zapaleńców gry w kapsle się zebrało i będzie turniej – dodaje Maciej Ozer, jeden z organizatorów.

Puchar dla najstarszego zawodnika ufundowała nasza redakcja.

Podczas turnieju zbierane będą pieniądze na leczenie i rehabilitację Mirosława Świecha. Przypomnijmy, że ten jeden z najbardziej znanych piotrkowskich wolontariuszy, w wyniku choroby stracił nogę, dlatego potrzebne są pieniądze na zakup protezy. O zbiórce dla Mirosława Świecha pisaliśmy TUTAJ.

W tym dniu prezentowana będzie wystawa pamiątek sportowych związanych z kolarstwem. Jeśli ktoś z naszych czytelników ma takowe, proszony jest o KONTAKT TUTAJ.

Patronem medialnym wydarzenia jest Piotrkowski24.

5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
AdamS
AdamS
9 kwietnia, 2024 18:18

Drodzy, pamiętajcie żeby górka z piasku po drodze też musi być usypana (tzw: hopka) 😉 Pozdrawiam, świetny pomysł.

kaktusfan
kaktusfan
21 kwietnia, 2024 17:53

No i nie doszło do imprezy, z wiadomych przyczyn (może w następną niedzielę się uda? 🤔)… 😛

Maciej
Maciej
Reply to  kaktusfan
25 kwietnia, 2024 08:56

Uda się uda 🙂
Pogoda zapowiadana jest bardzo fajna, więc wszyscy liczymy na dobrą zabawę 😁✌️

kaktusfan
kaktusfan
Reply to  Maciej
26 kwietnia, 2024 15:59

Mam nadzieję, że tu zamieszczona będzie obszerna fotorelacja z tej atrakcji (i jakieś króciutkie nagrane fragmenty)! 😉

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!