Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Katastrofa budowlana w Piotrkowie. Na miejscu ratownicy z psami tropiącymi – ZDJĘCIA, FILM

W minioną sobotę (02.03) Około 4:00 zawaliła się kamienica przy ulicy Dąbrowskiego/Wojska Polskiego w Piotrkowie. Na miejsce zadysponowano strażaków z psami, którzy przeszukiwać będą gruzowisko. Wstępne informacje są takie, że nie ma osób poszkodowanych, jednak teren będzie musiał być dokładnie sprawdzony.

Do zawalenia się fragmentu kamienicy doszło około godziny 4:00. Zawaliła się część ściany oraz dachu budynku. W środku nie było nikogo, jednak na miejsce zadysponowano Grupę Ratownictwa Specjalistycznego z Łodzi, która z psami ratownikami dokładnie sprawdziła cały teren.

We wczesnych godzinach porannych doszło do zawalenia części zewnętrznej ściany wraz ze stropami w budynku pustostanu przy ulicy Wojska Polskiego 60. Na miejsce zdarzenia zadysponowani zostali ratownicy z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Piotrkowie Trybunalskim. Działania ratowników polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia, wyznaczeniu strefy bezpiecznej i sprawdzeniu wstępnym budynku i gruzowiska pod kątem występowania w nim osób.

Następnie do zdarzenia zadysponowano Specjalistyczną Grupę Poszukiwawczo-Ratowniczą „Łódź” oraz ratowników z psami poszukiwawczymi klasy gruzowiskowej z OSP Nowe Złotno w Łodzi, OSP GRS Łódź Jędrzejów, których zadaniem było min. przeszukanie gruzowiska w celu lokalizacji żywych osób. Gruzowisko zostało przeszukane przez trzy psy ratownicze, które nie potwierdziły żywych osób pod gruzami.

czytamy w komunikacie PSP Piotrków

Spadające fragmenty kamienicy uszkodziły jedynie zaparkowany obok samochód.

4.3 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Piotrkowianin
Piotrkowianin
2 marca, 2024 12:52

Karma wraca. Trafiło na samochód cwaniaka, który notorycznie parkował na ul. Dąbrowskiego po lewej stronie na zakazie zatrzymywania: https://tablica-rejestracyjna.pl/EP82128

sssss
sssss
Reply to  Piotrkowianin
4 marca, 2024 09:19

jakim trzeba być zgorzkniałym i pozbawionym empatii człowiekiem żeby pisać takie rzeczy. Ale cóż, jak się żyje na zasiłku a jedynym zajęciem jest robienie zdjęć bez analizy sytuacji,to co więcej można się spodziewać po takim człowieku.

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  sssss
6 marca, 2024 22:38

Jakim trzeba być troglodytą, by parkować na zakazie zatrzymywania i to nie jeden raz, tylko NOTORYCZNIE. Jak widać zdjęcia zrobiły co najmniej 2 osoby, którym przeszkadza łamanie prawa i niszczenie chodników
Nie pozdrawiam.

Polecamy

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!