reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Pluskwy na dworcu PKS?

– Moją córkę na dworcu PKS pogryzły pluskwy – żali się jedna z naszych czytelniczek. – Córka po szkole czekała na autobus którym miała wrócić do domu. Po powrocie, uda i pośladki były całe „zasypane” czerwonymi krostami. Dermatolog zdiagnozowała pogryzienie przez pluskwy – relacjonuje kobieta. – Już zleciliśmy dezynsekcje terenu. – mówi w rozmowie z nami sekretarz powiatu.

Teren byłego dworca PKS w Piotrkowie Trybunalskim należy do starostwa. Przypomnijmy, że od kilku miesięcy dworzec tak naprawdę nie działa w normalnym trybie. Wprawdzie autobusy wyjeżdżają na plac manewrowy i wysadzają pasażerów, to jednak sam budynek dworca nie działa. Ławki pod wiatami stały się ulubionym miejscem okolicznych bezdomnych. Wiadomo, że z higieną u nich delikatnie mówiąc, jest nieco na bakier i to prawdopodobnie oni przenieśli na ławki rzeczone pluskwy, które pogryzły córkę naszej czytelniczki. Kobieta zaalarmowała naszą redakcję opowiadając sytuację sprzed kilku dni. – Na co dzień mieszkamy w jednej z gmin powiatu piotrkowskiego. Córka do szkoły średniej chodzi w Piotrkowie. Kilka dni temu czekała na autobus którym wróci z zajęć. Oczekując na PKS usiadła na jednej z ławek. Po powrocie do domu zobaczyła, że pośladki i uda są zasypane takimi jakby czerwonymi krostami. Natychmiast poszła do dermatologa. Pani doktor po badaniu zapytała, czy czekała na autobus na dworcu PKS. Córka potwierdziła i wtedy okazało się, że nie jest pierwszą osobą która trafiła do dermatologa w takiej samej sprawie – Relacjonuje matka dziewczyny.

Skontaktowaliśmy się w tej sprawie z właścicielem obiektu czyli ze starostwem powiatowym. – Temat jest nam znany – odpowiada Ireneusz Czerwiński sekretarz powiatu. – Jest nam przykro że taka niedogodność spotkała mieszkankę naszego powiatu. By jednak uspokoić wszystkich mieszkańców, zleciliśmy kolejną już dezynsekcję terenu dworca. Chciałbym jednak dodać, że tak naprawdę nie możemy być pewni, że pluskwy pogryzły tą panią właśnie na naszym terenie. Być może stało się to na przykład w autobusie. Prace jednak zleciliśmy, by uspokoić naszych mieszkańców. Dodam jeszcze, że już niebawem plac manewrowy będzie całkowicie wyłączony z użytkowania. Rozpoczynamy bowiem pierwszy etap przebudowy terenów byłego dworca PKS w Piotrkowie. – dodał Ireneusz Czerwiński, sekretarz powiatu.

4.5 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Barbara
Barbara
11 października, 2021 11:22

Ja również przeżyłam to samo lecz kilka lat temu,czekaliśmy z mężem na autobus siedząc na ławce po chwili miałam uda i plecy całe w bąblach zgłaszając ten incydent do dyrekcji PKS

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!