RozprzaWydarzenia

Droga w Janówce otwarta

Na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 91 oraz drogi prowadzącej przez Janówkę spotkali się przedstawiciele samorządu oraz mieszkańcy gminy, by oficjalnie otworzyć wyremontowaną ulicę. Uroczystego przecięcia wstęgi dokonał wójt gminy Rozprza – Janusz Jędrzejczyk, przewodniczący Rady Gminy – Tomasz Gemel i radny powiatowy – Grzegorz Konopka.

  W spotkaniu uczestniczyli również mieszkańcy Janówki, którzy nie ukrywali zadowolenia z wykonanej inwestycji. – Dzięki tym robotom poprawiło się znacząco bezpieczeństwo oraz komfort podróżnych, a także pieszych. Droga jest prosta jak stół. Tyle czasu czekaliśmy na nową ulicę, aż wreszcie się doczekaliśmy – mówi zadowolony pan Stanisław. – W zakres prac wchodziło: wykonanie nawierzchni asfaltowej wraz ze zjazdami do posesji, utworzenie zatoki autobusowej oraz wybudowanie nowego chodnika. W ramach posiadanych środków finansowych będziemy remontować kolejne drogi, a potrzeb, jak w każdej gminie jest sporo. Bezpieczeństwo i komfort życia naszych mieszkańców jest dla nas sprawą priorytetową – powiedział w rozmowie z nami Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.

Inwestycja otrzymała dofinansowanie w ramach operacji „Budowa lub modernizacja dróg lokalnych” poddziałanie „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszeniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i w oszczędzanie energii”, objętego Programem Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014 – 2020.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x