GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Inwestycje w szkoły i nowe drogi – w gminie Rozprza nie zwalniają tempa!

Przed mieszkańcami gminy Rozprza ważne chwile. Zbliża się ostatni etap modernizacji drogi Milejów – Łazy Duże i prace związane z doposażeniem kuchni i jadalni w szkole w Rozprzy, by dzieci mogły jeść zdrowsze i smaczniejsze posiłki.

Już niebawem powiat piotrkowski rozpocznie kolejne zaplanowane inwestycje drogowe, w tym również w Gminie Rozprza. W związku z tym burmistrz Rozprzy Artur Cubała spotkała się w Milejowie z Piotrem Wojtysiakiem – starostą piotrkowskim. – Spotkaliśmy się, by omówić kolejny, a zarazem ostatni etap remontu drogi powiatowej Milejów – Łazy Duże, a także tymczasowej organizacji ruchu na skrzyżowaniu wspomnianego odcinka z drogą powiatową Milejowiec – Krzyżanów. Doszliśmy do porozumienia, a prace maja rozpocząć się niebawem – wymienia burmistrz Cubała.

Ponadto, trwa budowa stacji uzdatniania wody w miejscowości Gieski. Tam także prace przebiegają zgodnie z harmonogramem. Przewidywana wydajność nowej stacji uzdatniania wody będzie wynosić do 23,5 m3/h oraz maksymalnej wydajności dystrybucji do 60m3/h. Termin wykonania zadania to październik 2025 roku – mówi burmistrz Artur Cubała.

Na terenie gminy Rozprza trwa kilka inwestycji drogowych. Jak zapewnia burmistrz, wszystkie przebiegają zgodnie z harmonogramem.

  • W Niechcicach na ulicy Sportowej została wylana ostatnia warstwa – ścieralna – masy bitumicznej
  • Longinówka III etap – w chwili obecnej opracowywana jest dokumentacja kosztorysowo-projektowa. W maju ogłoszony zostanie przetarg na wykonanie prac
  • Ul. Polna w Rozprzy – gmina otrzymała opracowanie programu funkcjonalno-użytkowego. Dzięki temu dokumentowi, gmina przystępuje do przygotowania przetargu na wyłonienie wykonawcy w formie „Zaprojektuj i wybuduj”
  • Stefanówka, Cieślin oraz drogi osiedlowe w Straszowie – trwa procedura wznowienia i ustalenia granic pasa drogowego,
  • Kisiele – w przyszłym tygodniu nastąpi wyłonienie wykonawcy, który będzie miał 60 dni na wykonanie prac od daty podpisania umowy.

Inwestycją w najmłodsze pokolenie mieszkańców gminy, stanowi inwestycja w infrastrukturę szkolną. W ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”, gmina Rozprza złożyła wniosek o dofinansowanie zadania organizacji stołówek i miejsc spożywania posiłków w szkole. – Wsparcie finansowe zostanie przeznaczone na doposażenie i poprawę standardu funkcjonującej obecnie stołówki szkolnej, czyli własnej kuchni i jadalni, mieszczącej się w budynku publicznej Szkoły Podstawowej w Rozprzy, poprzez zakup niezbędnego wyposażenia kuchni i niezbędnego wyposażenia pomieszczenia do spożywania posiłków – dodaje burmistrz.

Koszt całkowity zadania to 100 tysięcy, Gmina wnioskuje o 80% tej sumy. Wkład finansowy gminy, to 20 tysięcy złotych.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!