GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

W gminie Rozprza stawiają na sport

Jesienią ubiegłego roku przeprowadzone zostały prace naprawcze na płycie stadionu LKS Start Niechcice. Efekt przeprowadzonych zabiegów można było zaobserwować już po dwóch tygodniach.

Zabiegi takie zostaną przeprowadzone na wszystkich boiskach piłkarskich na terenie gminy, a ponadto przy boisku w Mierzynie zamontowane zostaną dodatkowo piłkochwyty.

Jakość murawy na boisku sportowym w istotny sposób wpływa na sposób gry oraz komfort zawodników, dlatego tak ważny jest nie tylko sam proces zakładania trawnika na takim obiekcie, ale również jego pielęgnacji oraz regeneracji – podkreśla Burmistrz Rozprzy Artur Cubała.

Po ponad dwóch latach starania się o dofinansowanie, Gmina Rozprza pozyskała środki na I etap modernizacji stadionu w Rozprzy – modernizacja trybun. Planowane są również kolejne etapy remontu stadionu w Rozprzy – II Etap – modernizacja bieżni boiska oraz III Etap – remont oraz modernizacja płyty głównej boiska.

Ponadto przy Szkole Podstawowej w Rozprzy zakończyły się prace związane z budową boiska do siatkówki. W najbliższym czasie mają powstać również boiska przyszkolne.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!