Ważne wiadomościWolbórzWydarzenia

Dom Ludowy w Goleszach Dużych oficjalnie otwarty

Mieszkańcy Sołectwa Golesze Duże mają powody do świętowania. Oddany został oficjalnie do użytku nowoczesny obiekt integracji mieszkańców.

Przebudowa budynku Domu Ludowego w Goleszach Dużych była zakończona w październiku 2020 r, ale wtedy, z powodu pandemii, nie można było świętować przekazania obiektu lokalnej społeczności. Uroczyste otwarcie z udziałem gości, którzy licznie dopisali odbyło się pół roku później 31 lipca 2021 r. 

Do Golesz Dużych przyjechali na zaproszenie Sołtysa Zbigniewa Klewina oraz Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa, Poseł na Sejm Grzegorz Lorek, Wicemarszałek Województwa Łódzkiego Zbigniew Ziemba, Dariusz Magacz wicestarosta powiatu piotrkowskiego, Michał Szymański wiceprzewodniczący Rady Powiatu oraz Antoni Karlak wójt zaprzyjaźnionej Gminy Jabłonka wraz ze swoim zastępcą Bolesławem Wójcikiem. Goście wspólnie, przy asyście Orkiestry OSP z Żarnowicy, dokonali symbolicznego przecięcia wstęgi, zapraszając wszystkich obecnych do wnętrza budynku. 

Obiekt jest imponujący. Remont, dziś już nowoczesnego budynku służącego integracji lokalnej społeczności, kosztował blisko 1,5 mln zł. Ze starego budynku Domu Ludowego w Goleszach Dużych pozostały tylko ściany. Kompleksowej modernizacji tego obiektu poddane zostały wszystkie pozostałe jego elementy. Budynek przebudowano, wykonano jego termomodernizacje i położono nowy dach z nowymi kominami. Wymieniono wszystkie instalacje wod.-kan., elektryczną oraz instalacje c.o. Budynek zyskał nowe okna i drzwi oraz nowoczesną instalacje grzewczą tzw. pompę ciepła wraz z instalacją fotowoltaiczną. 

Wewnątrz budynek ma nowoczesne toalety, zaplecze kuchenne wraz z wyposażeniem oraz wielką klimatyzowaną salę przeznaczoną na spotkania integracyjne czy okolicznościowe imprezy, np. wesela czy chrzciny. W budynku znalazła się także biblioteka i Pracownia Orange. 

– Cieszę się, że dziś możemy świętować w Goleszach Dużych wspólnie z posłem, wicemarszałkiem, wicestarostą i przyjaciółmi z Jabłonki, a przede wszystkim z lokalną społecznością. To dla nich wybudowaliśmy, dzięki przychylności Rady Miejskiej ze Zbigniewem Klewinem przewodniczącym na czele, ten nowoczesny obiekt. Podziękowania należą się lokalnej społeczności, która ogromnie była zaangażowana w ten projekt, mam tu na myśli panie z KGW Golesze Duże i wszystkich pozostałych mieszkańców. Obiekt jest piękny i widać tu Waszą pracę drodzy mieszkańcy. Gratuluje kolego, sołtysie Zbigniewie Klewin tej społeczności, niech ona będzie przykładem dobrego działania dla innych. – powiedział Andrzej Jaros Burmistrz Wolborza. 

Zebrani w sali Domu Ludowego goście obejrzeli budynek, okolicznościową wystawę fotografii, wysłuchali okolicznościowych wystąpień zaproszonych gości, a następnie wzięli udział w biesiadzie, przy akompaniamencie “Kapeli z sąsiedniej ulicy”. Były też kwiaty, liczne podziękowania, prezenty dla gospodarzy oraz okolicznościowy tort przygotowany, tak jak cała biesiada, przez panie z KGW Golesze Duże. To był ważny dzień, lokalnej społeczności, który niewątpliwie przejdzie do historii. 

W imieniu mieszkańców podziękowania za inwestycje na ręce Posła, Wicemarszałka, Wicestarosty i Burmistrza Wolborza Andrzeja Jarosa złożyli wspólnie Sołtys Zbigniew Klewin i Małgorzata Pościk przewodnicząca KGW. Projekt „Przebudowa i termomodernizacja budynku Domu Ludowego w Goleszach Dużych” nr WND.RPLD.04.02.02-10-0042/17 jest współfinansowany przez Unię Europejską z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Łódzkiego na lata 2014-2020. Oś Priorytetowa IV Gospodarka niskoemisyjna. Działanie IV.2 Termomodernizacja budynków. Poddziałanie IV.2.2 Termomodernizacja budynków

Całkowita wartość projektu: 1 486 565,98 PLN
Dofinansowanie EFRR: 872 729,81 PLN
Termin zakończenia finansowego projektu: 30.10.2020 r.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!