Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Dariusz Rogut nie jest już rektorem Akademii Piotrkowskiej – AKTUALIZACJA

Z informacji do których dotarliśmy wynika, że Dariusz Rogut nie jest już rektorem Akademii Piotrkowskiej. Rezygnację już w piątek (02.02) złożył do właściwego ministra sam Rogut. Na jego miejsce, tego samego dnia Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego powołał Jacka Bonarka.

Na uczelni zawrzało już pod koniec zeszłego tygodnia. – Dziekanaty przestały wydawać dyplomy z podpisem rektora, a w piątek były już wydrukowane – mówi jedna z osób z otoczenia Akademii Piotrkowskiej.

Dariusz Rogut miał złożyć rezygnację w miniony piątek. Tej informacji jednak u samego zainteresowanego nie udało nam się potwierdzić, ponieważ jak usłyszeliśmy w sekretariacie uczelni „rektor jest zajęty”.

Więcej do powiedzenia miała Natalia Żyto, rzeczniczka prasowa resortu nauki. – Mogę potwierdzić, że pan Dariusz Rogut złożył rezygnację z funkcji rektora, a minister ją przyjął. Następnie wygasił mandat rektora Roguta i powołał w to miejsce pana Jacka Bonarka – mówi rzeczniczka MNiSW.

Na zdjęciu Jacek Bonarek podczas inauguracji roku akademickiego. Foto: J.Krak

Te informacje potwierdza w rozmowie z nami dr hab. Jacek Bonarek. – Otrzymałem powołanie do pełnienia funkcji rektora od 2 lutego do 31 sierpnia. Moim głównym zadaniem jest przygotować nowe wybory na to stanowisko – mówi Jacek Bonarek.

Przypomnijmy że Jacek Bonarek do połowy listopada pełnił funkcję prorektora do spraw studenckich i kształcenia. Został przez byłego już rektora Dariusza Roguta zwolniony z tego stanowiska poprzez pocztę e-mail. Pisaliśmy o tym TUTAJ.

AKTUALIZACJA

W poniedziałek wieczorem, na stronie facebookowej Akademii Piotrkowskiej, pojawiło się oświadczenie Dariusza Roguta w którym przedstawia on swoje stanowisko w sprawie powołania nowego rektora AP. Według byłego już rektora, powołania Jacka Bonarka na stanowisko rektora, nie ma mocy prawnej.

Poniżej pełna treść oświadczenia.

4.9 7 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kratka
kratka
5 lutego, 2024 18:41

I bardzo dobrze!!!!

Janusz
Janusz
5 lutego, 2024 23:30

Nareszcie!!!

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!