Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Jacek Bonarek zwolniony z funkcji prorektora do spraw studenckich oraz kształcenia. „Zwolnienie otrzymałem mailem”

Jacek Bonarek nie jest już prorektorem do spraw studenckich oraz kształcenia w Akademii Piotrkowskiej. Jak twierdzi, o zwolnieniu go z tego stanowiska, został powiadomiony mailem.

O zwolnieniu Jacka Bonarka z funkcji prorektora do spraw studenckich i kształcenia, redakcja P24 dowiedziała się nieoficjalnie dziś rano. By potwierdzić tą wiadomość, zadzwoniliśmy do samego zainteresowanego.

Tak, to prawda nie pełnię już funkcji prorektora. O tym że zostałem zwolniony z tego stanowiska, dowiedziałem się wczoraj wieczorem drogą mailową. Gdybyśmy rozmawiali wczoraj o tej porze (12:56 przyp.red.), to byłbym przekonany, że jestem prorektorem, a okazało się, że już nie jestem – mówi w rozmowie z nami Jacek Bonarek. – Uczelnia bardzo szybko usunęła nawet moje nazwisko ze strony internetowej. Nie wiem dlaczego zostałem usunięty z tej funkcji. Powiem szczerze, że bardzo by mnie to interesowało, cóż takiego uczyniłem, że zasłużyłem na usunięcie mailowo, o godzinie 18:53 i 19:09, ze stanowiska prorektora – mówi w rozmowie z nami.

Dopytujemy Jacka Bonarka, skąd wzięły się dwie wiadomości. – Najpierw dostałem wiadomość od rektora Dariusza Roguta, a później napisała pani dyrektor Milena Bykowska, co jest tym bardziej dla mnie zaskakujące, dlaczego dyrektor biura rektora pisze do mnie w ten sposób i co więcej, rozsyła informacje o zdjęciu mnie z funkcji do osób trzecich, czyli skan decyzji rektora. Przyznam, że nie wiem nawet jak się do tego odnieść, miałem styczność z wieloma uczelniami, ale w takiej sytuacji jestem po raz pierwszy – mówi nasz rozmówca.

Do kancelarii rektora uczelni Dariusza Roguta wysłaliśmy zapytanie dotyczące zwolnienia ze stanowiska Jacka Bonarka. Otrzymane odpowiedzi opublikujemy na naszym portalu.

4.8 13 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

18 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Zenek
Zenek
17 listopada, 2023 14:14

Ciekawe kiedy będą legitymacje dla studentów bo jeszcze ich nie ma?Może drugi prorektor to szybciej załatwi?

Kris
Kris
Reply to  Zenek
17 listopada, 2023 17:20

Najwcześniej jak przyjdzie ktoś zupełnie nowy. Z rektorem Rogutem – politycznym nominantem przywiezionym w teczce z IPNu przez ministra Czarnka ta uczelnia nie ma jakichkolwiek szans…

Jarek
Jarek
Reply to  Zenek
17 listopada, 2023 21:55

Być może to jest przyczyną odwołania?

Tat
Tat
17 listopada, 2023 18:13

Taaa…. Nocne odwołanie prorektora ds studenckich bez zasięgnięcia opinii samorządu studenckiego Akademii, czego wymaga ustawa….. Widać, że paździenikowe wybory niczego nie nauczyły rektora Roguta….

jan
jan
Reply to  Tat
20 listopada, 2023 11:33

Nie nauczyły. I nie nauczą…

Bartosz
Bartosz
17 listopada, 2023 20:27

Szef Rogut szykuje miejsce dla swoich …

Aleksandra
Aleksandra
17 listopada, 2023 21:15

Kogo to interesuje? Odwołali jakiegoś Prorektora i wielka afera… Jakby nie było ważniejszych spraw lokalnych…

anna
anna
Reply to  Aleksandra
18 listopada, 2023 13:47

niektórych interesuje, bo to nieładne jest

Iga
Iga
18 listopada, 2023 03:16

Oburzające i bardzo przykre. 😔

Anna
Anna
19 listopada, 2023 22:51

Plotki głoszą, że odwołany prorektor jest co najmniej kontrowersyjny w traktowaniu podległych mu pracowników. Plotki głoszą również, że powodem odwołania nie jest podłoże polityczne, tylko celowe działania na niekorzyść Akademii. Jak jest cel tych działań? Plotki głoszą, że może to być chęć powrotu do władzy, nawet kosztem dobrego imienia Uczelni, jej pracowników i studentów. A w plotkach czasem jest ziarno prawdy. Myślę, że rzetelne media pozwalają wypowiedzieć się też drugiej stronie, na tym portalu tego nie zauważam. Dobrej nocy Państwu, nasze miasto naprawdę ma większe problemy….

Farmaceutka
Farmaceutka
Reply to  Anna
20 listopada, 2023 08:24

W du..ie byłaś Anna i g..no widziałaś. Politycznie im nie odpowiadał, dlatego wyleciał.

jan
jan
Reply to  Anna
20 listopada, 2023 11:31

Bzdury! Plotki głoszą, że Anna jest hejterką. Wierzymy plotkom?

Kamil
Kamil
Reply to  Anna
20 listopada, 2023 13:57

Ania (czyżby zbieżność imion nieprzypadkowo rodzinna ?), tylko plotki, plotki, plotki, jak sama piszesz…. A gdzie fakty ???

Student
Student
20 listopada, 2023 14:24

Prorektor ds studentów odwołany na 2 dni przed wyborem pierwszego samorządu studenckiego Akademii…. Czyżby rektor Rogut bał się, że zgoda samorządu studenckiego (w przypadku odwołania prorektora ds studenckich zgodnie z ustawą konieczna aby tego i tylko tego prorektora odwołać – to już od chyba lat 80-tych jedna z gwarancji ochrony studentów wywalczona przez NZS, ale widać dr Rogut zapomniał mimo że przez lata jako dyr. IPN Łódź powienien mieć w tym okresie dziejów RP wiedzę….) jak już zostanie wybrany na taki wniosek będzie negatywna i już nie uzsnie prof Bonarka z tej funkcji? Metody działania chyba nie na XXI wiek… Czytaj więcej »

jan
jan
Reply to  Student
21 listopada, 2023 07:16

Takie metody, jaki działąjący.

myślący
myślący
20 listopada, 2023 18:24

Po przeczytaniu artykułu i tych postów powstaje kluczowe pytanie: dlaczego Rektor nie mógł wypowiedzenia wręczyć swojemu najbliższemu współpracownikowi, którego wszak sam powołał do tej funkcji, np w czwartek kiedy obaj byli w pracy przed południem, lub ewentulanie w piątek rano, kiedy obaj byliby znów na Uczelni? Powstaje pytanie co takiego wydarzyło się tego popołudnia, że rektor Rogut wysłał mailem (!) wieczorem (!) pismo z odwołaniem swojego bliskiego współpracownika…. ? Czyżby Coś (lub Ktoś ?) aż tak nagle zmusiło rektora Roguta to takiego działania? Warto by o to spytać rektora Rogua….

studentka
studentka
20 listopada, 2023 18:34

Odwołanie prorektora ds. studenckich podczas wyboru pierwszego samorządu studenckiego Akdademii jest skandalem! Tyle i aż tyle! Wróciły czasy PRLu w Piotrkowie…. Smutne to bardzo… Równia pochyła….

Kasia
Kasia
31 stycznia, 2024 13:14

Pan Rektor i dr jego biura…Coś tu nie gra. Zwłaszcza zatrudnienie Pani Dyrektor…

Polecamy

Back to top button
18
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!