Piotrków TrybunalskiUncategorizedWydarzenia

Czynsze w Piotrkowie w górę. Prezydent podpisał zarządzenie

O 10% podwyższona będzie stawka bazowa czynszu w mieszkaniach komunalnych w Piotrkowie. Oznacza to, że w około 50-cio metrowym, dwupokojowym mieszkaniu, czynsz wzrośnie o około 30 złotych. Podwyżka dotknie także najemców lokali socjalnych. Prezydent Krzysztof Chojniak podpisał już zarządzenie w tej sprawie.

Dotychczasowa stawka bazowa 3,70 zł od 1 grudnia podwyższona będzie o 40 groszy za metr kwadratowy, czyli wynosić będzie 4,10 zł. Czynsz w lokalach socjalnych wzrósł o 10 groszy za metr, i wynosić będzie 93 grosze za metr kwadratowy.

– Ostatnia regulacja czynszu w zasobie Miasta miała miejsce w 2012 r. Na wzrost czynszu wpływ miały rosnące od 2012 r. ceny usług zewnętrznych (administrowania, usług kominiarskich, usług  budowlanych), a także  wzrost minimalnego wynagrodzenia i  wzrost cen mediów związanych z bieżącymi kosztami eksploatacyjnymi i innych związanych z utrzymaniem nieruchomości. – informuje Krzysztof Rudzki z biura prasowego Urzędu Miasta, i dodaje: – W związku z podwyżką czynszu, która wejdzie w życie  od grudnia, zostaną wygenerowane środki w wysokości 63 tys. 860 zł/miesięcznie – przy założeniu, że wszyscy najemcy  uregulują czynsz w terminie zgodnym z umową. Z dotychczasowego doświadczenia wynika, że tylko około 80 % najemców reguluje swoje zobowiązania czynszowe zgodnie z umową. – powiedział K.Rudzki.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Cała prawda
Cała prawda
13 sierpnia, 2019 22:14

Nikt Wam tyle nie da ile PiS obieca

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!