Nadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWydarzenia

Chór Filharmonii Łódzkiej wystąpi w kościele farnym

W pierwszy weekend października Chór Filharmonii Łódzkiej dwukrotnie zaprezentuje swój kunszt wokalny podczas gościnnych koncertów wyjazdowych. Występy uświetnią obchody 50-lecia istnienia tego znakomitego zespołu artystycznego. Jeden z nich odbędzie się w piotrkowskiej Farze.

Marszałek Województwa Łódzkiego Grzegorz Schreiber i Filharmonia Łódzka im. Artura Rubinsteina zapraszają na koncerty organizowane w ramach obchodów jubileuszu 50-lecia Chóru Filharmonii Łódzkiej, które trwają od lutego 2019 r. do marca 2020 r. 5 października chórzyści Filharmonii Łódzkiej wystąpią w Piotrkowie Trybunalskim.

Z wielkim szacunkiem odnosząc się do naszych poprzedników – kilku pokoleń chórzystów oraz kolejnych chórmistrzów, w osobach Tomasza Szymańskiego i Marka Jaszczaka, chcemy kontynuować ich misję z największą troską o jej odpowiedni poziom i wyraz artystyczny. Możliwość wykonywania wielkich dzieł kanonu literatury światowej, odkrywanie polskiej spuścizny kompozytorskiej, a także dokonywanie prawykonań nowych utworów pisanych przez polskich, w tym również łódzkich kompozytorów, to przywilej, jakim może się cieszyć w codziennej pracy Chór Filharmonii Łódzkiej – mówi Dawid Ber, chórmistrz Filharmonii Łódzkiej.

Program gościnnych koncertów jest wielowymiarowy. Artyści przedstawią znane i cenione utwory chóralne z różnych epok: od „Alleluja” z oratorium „Mesjasz” mistrza baroku Georga Friedricha Händla, po „The Conversion of Saul” współczesnego amerykańskiego kompozytora Z. Randalla Stroope (ur. 1953). Melomani usłyszą także muzyczne dzieła m.in. Henryka Mikołaja Góreckiego, Alfreda Schnittkego, Siergieja Rachmaninowa czy Wolfganga Amadeusa Mozarta.

Jako soliści podczas tych wyjątkowych wydarzeń artystycznych wystąpią: Maria Hubluk-Kaszuba, Marta Malarska, Magdalena Szymańska – sopran, i Zbigniew Rymarczyk – fortepian. Koncerty od pulpitu dyrygenckiego poprowadzą: Maria Hubluk-Kaszuba, Kamil Gruszczyński, Rafał Wiecha i Dawid Ber.

Koncert 5 października, w sobotę, odbędzie się w Bazylice Mniejszej pw. św. Jakuba Apostoła w Piotrkowie Trybunalskim – Farze (ul. Krakowskie Przedmieście 2). Początek o g. 18.30. Wstęp na wydarzenie jest darmowy.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x