GminyRozprzaWażne wiadomościWydarzenia

Artur Cubała objął stanowisko p.o. burmistrza Rozprzy

Artur Cubała dotychczasowy zastępca burmistrza gminy Rozprza, został powołany na stanowisko pełniącego obowiązki burmistrza tej gminy. Taką decyzję podjął premier Donald Tusk.

Kilka dni temu Artur Cubała spotkał się z panią wojewodą. Politycy rozmawiali na temat przyszłości miasta i gminy Rozprza. Dotychczasowy zastępca burmistrza uzyskał wtedy rekomendację wojewody na stanowisko p.o. burmistrza, a ta przekazała ją do MSWiA. Z kolei szef resortu administracji przesłał pozytywną opinię dla kandydatury Artura Cubały premierowi. Premier Donald Tusk 10 stycznia podpisał dokument na mocy którego funkcję burmistrza powierzono właśnie Arturowi Cubale.

W związku z tym, że opróżniony został urząd włodarza gminy Rozprza wynikający z wyroku sądu, na mocy przepisów które stanowią jasno, że w przypadku wygaśnięcia mandatu wójta lub burmistrza przed upływem kadencji, do czasu objęcia obowiązków przez nowo wybranego wójta, pełni je osoba wyznaczona przez Prezesa Rady Ministrów. I tak faktycznie się stało. Procedura była dosyć prosta i jasna. Opinia pani wojewody, opinia ministra spraw wewnętrznych i administracji, na końcu decyzja Prezesa Rady Ministrów Donalda Tuska, która właśnie się zmaterializowała – mówił Michał Pabich – rzecznik prasowy wojewody łódzkiego. – Decyzja została podpisana 10 stycznia, a weszła w życie dzień później i to też niezwykle cieszy, ponieważ działalność gminy musi mieć po prostu swoją ciągłość, a powierzenie funkcji osobie, która dotychczas pełniła funkcję zastępcy burmistrza gwarantuje, że wszystkie otwarte sprawy zostaną dokończone. Ten nader krótki czas, który jest przed nami, bo za chwilę są wybory samorządowe, też cieszy, że ta decyzja została już domknięta przez pana premiera – dodał rzecznik.  

2.7 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
pierożek
pierożek
12 stycznia, 2024 23:33

gorzej być nie może niestety

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!